domowe sposoby na leczenie zapalenia gardła
fot. pexels.com

Gdy dopadnie nas ból gardła, co najczęściej zdarza się oczywiście w porze jesienno-zimowej, wówczas szukamy najlepszego i najbardziej skutecznego sposobu, by z nim walczyć. Zamiast tabletek i gotowych leków, których akurat nie mamy pod ręką, możemy walczyć z bólem gardła domowym sposobem. Sprawdź, jakie domowe sposoby są najbardziej skuteczne!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/bakteryjne-i-wirusowe-zapalenie-gardla-domowe-sposoby-leczenia-gardla/

Nieprzyjemne drapanie w gardle

Istnieje wiele różnych rodzajów bólów gardła, które oczywiście są dla nas nieprzyjemne, niezależnie od stopnia ich nasilenia. Jednym z nich jest uporczywe drapanie, które jest nie tylko bolesne, ale również irytujące. To wyraźny znak, iż gardło powinno być odpowiednio nawilżone, a ból wówczas będzie powoli ustępował. Nie ma bowiem idealnego lekarstwa na ból gardła, które by przyniosło natychmiastową ulgę, lecz istnieje wiele domowych sposobów na to, by sobie z tym bólem poradzić.

Jednym z nich jest stworzenie mikstury z mleka, miodu, masła i czosnku. Wystarczy podgrzać mleko, nie gotować go, dodać łyżkę masła oraz łyżkę miodu i ząbek czosnku. Taką miksturę należy spożywać małymi łyczkami, co przyniesie znaczną ulgę przy drapaniu w gardle.

Ból gardła

Na ból gardła może również pomóc przyrządzony domowym sposobem syrop z cebuli, który bardzo często robiły nasze babcie. Wystarczy do jego przygotowania tylko cukier i cebula. Należy cebulę pokroić drobno i zasypać cukrem, a dalej powtórzyć te warstwy. Po pięciu godzinach cebula puszcza sok i syrop jest gotowy do podania osobie chorej. Taki syrop ma właściwości bakteriobójcze, zatem doskonale sprawdzi się przy infekcji gardła.

Innym sposobem są również płukanki z wody i soli. Takie płukanki można robić kilka razy w ciągu dnia, jednakże są one dość nieprzyjemne dla osoby, która musi je wykonywać. Z pewnością doskonale sprawdzą się przy chrypce i drobnych infekcjach w gardle.

Przeczytaj też: https://www.zouza.pl/mezoterapia-na-czym-to-polega/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here