Jakie kroki podjąć, by wykonać konwersję norm ISO/DIN/PN? Pomoże Ci w tym poniższy wpis. Na początek dowiesz się o podstawowych pojęciach stosowanych w tym zakresie. Potem poznasz czynności, które są niezbędne, by konwersja była wykonana szybko i sprawnie.
ISO/DIN/PN – o co tutaj chodzi?
Dla niektórych te oznaczenia są dość enigmatyczne. Spokojnie, zaraz się to zmieni. Najłatwiej jest rozszyfrować skrót PN. To bowiem Polskie Normy. W tym aspekcie dużą rolę spełnia Polski Komitet Normalizacyjny. To bowiem ten podmiot odpowiada za zatwierdzanie albo wycofywanie norm (niespełniających po prostu konkretnych, restrykcyjnych założeń). Na terenie naszego kraju od lat stosowane są również normy DIN. Tutaj trzeba zaś wspomnieć o Niemieckim Instytucie Normalizacyjnym. Działa on w pewnym sensie analogicznie do Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.
Natomiast zdecydowanie największe znaczenie mają normy ISO. Są one znane i respektowane na całym świecie. W końcu Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna zrzesza państwa członkowskie z rozmaitych kontynentów. Nie tylko zatem na przykład z Europy itp. Normy ISO są bardzo uniwersalne. Stanowią klucz do rozwikłania rozmaitych zagadnień odnoszących się między innymi do elementów złącznych. Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna, jak sama o sobie zresztą mówi, ma minimum kilka zadań do spełnienia. To na przykład wyeliminowane barier na płaszczyźnie technicznej. To zaś przyczynia się do usprawnienia pracy w rozmaitych sektorach. Znajomość norm ISO jest bardzo potrzebna. W wielu sytuacjach fachowcy operują bowiem jedynie takimi właśnie normami!
Zobacz także: http://tubator.pl/sruby-pasowane-najwazniejsze-fakty/
Jak wykonać konwersję pomiędzy normami ISO/DIN/PN?
Konwersja norm ISO/DIN/PN jest wykonywana przede wszystkim po to, by dokładnie określić, co ma być przedmiotem na przykład danej transakcji. Zależy Ci na tym, by nabyć niedługo śruby sześciokątne z niepełnym gwintem, które wykazują się bardzo dobrą odpornością na szkodliwe działanie korozji? Nie da się ukryć, że ta cecha przydaje się zaś w wielu rozmaitych sytuacjach. Znasz tylko oznaczenie DIN 931? To wystarczy, by dowiedzieć się, jak to wygląda w przypadku norm ustanowionych przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną oraz Polski Komitet Normalizacyjny. Trzeba wejść na stronę internetową stalmut.pl. Tam można bowiem zrealizować konwersję norm. Nie tylko szybko i dokładnie, ale także całkowicie za darmo. Okazuje się, że inne oznaczenia (w przypadku opisywanych powyżej śrub) to ISO 4014 oraz PN 82101.