spódnica ciążowa, sukienka ciążowa wieczorowa

Coraz częściej kobiety będące w ciąży nie rezygnują z aktywności zawodowej. Prowadzą dotychczasowy styl życia, nie chcą, by ciąża wiązała się z jakimikolwiek ograniczeniami. Jeśli tylko stan zdrowia im na to pozwala, pracują, uczestniczą w życiu towarzyskim, nie rezygnują z zaplanowanych imprez czy wydarzeń okolicznościowych. Stan błogosławiony nie może być przecież żadną przeszkodą, zgodnie z dewizą „ciąża to nie choroba”.

Nie da się jednak ukryć, że aktywna przyszła mama może mieć coraz większy problem z doborem garderoby wraz z rosnącym brzuszkiem. Jeśli nadal pracuje, wybiera się na służbowy bankiet, urodziny przyjaciółki czy wesele kuzyna, w jej szafie muszą znaleźć się ubrania inne niż rozciągnięty dres.

Jak kompletować garderobę dla kobiet w ciąży?

Dzisiaj nie ma z tym żadnego problemu. Producenci odzieży, którzy swoją ofertą chcą zainteresować przyszłe mamy, coraz częściej tworzą kolekcje nie tylko wygodne, ale tez te eleganckie, idealne na wyjątkowe wyjścia. W katalogach modowych zachwyca niejedna spódnica ciążowa z wysokim stanem, w której ciężarna czuje się nie tylko wygodnie i komfortowo, ale również prezentuje się naprawdę doskonale.

Propozycje na bankiety, wesela, do teatru czy koncert to także sukienka ciążowa wieczorowa oraz szersze spodnie w kant. Nie możemy zapominać, że w ofercie ubrań dla kobiet w ciąży także obowiązują modowe trendy, a te zmieniają się co kilka sezonów.

Kiedy należy kupić specjalną odzież ciążową?

Specjalne ubrania ciążowe dedykowane są przede wszystkim dla pań w ostatnim trymestrze ciąży, kiedy pokaźny brzuszek uniemożliwia już zakładania dotychczasowych elementów garderoby. Warto nabywać te eleganckie, ale klasyczne w swoim wydaniu. Dzięki temu posłużą na różne okazje i to już po porodzie.

Wybierając ubranie na ważną okazję, przyszła mama musi zwrócić uwagę na jakość materiału, z jakiego została wykonana stylizacja. Najlepiej sprawdza się bawełna organiczna, która nie podrażnia wrażliwej skóry, nie wpływa też negatywnie na wygodę podczas noszenia.

Pamiętajmy również, że sama elegancka sukienka nie wystarczy, bo przyszła mama musi jeszcze dobrać dodatki oraz obuwie. O ile elementy dekoracyjne pozostają dowolne, to obuwie ma być właściwie dopasowane. Nie zaleca się butów na wysokim obcasie, znacznie lepiej sprawdzą się płaskie, wkładane mokasyny. Ma być wygodnie, ale też bezpiecznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here