Henna na rzęsy - jak ją stosować?

Niektóre z kobiet zostały mniej hojnie obdarowane przez naturę. Zazdroszczą swoim koleżankom, które nawet bez jakiegokolwiek makijażu wyglądają dobrze, bo same mają bardzo cienkie i delikatne rzęsy, które wręcz wymagają zastosowania dobrego i porządnego tuszu. Nie zawsze jest jednak na niego czas czy sposobność. Udając się na taki basen, mało która kobieta decyduje się na nałożenie chociażby minimalnego makijażu. Panie, które testowały już na sobie maskary wodoodporne, same mogły się przekonać o tym, że nawet one pod wpływem działania basenowej wody zaczynają się rozmazywać, tworząc pod oczami nieestetyczne i kiepsko prezentujące się plamy. Henna na rzęsy wydaje się być doskonałym rozwiązaniem tych wszystkich problemów. Dzięki niej można bowiem trwale poprawić wygląd swoich włosków, uzyskując tym samym efekt głębszego i bardziej wyrazistego spojrzenia. Kobiety, które regularnie korzystają z takiej henny do rzęs, często nawet totalnie rezygnują z używania zwykłych maskar. Przestają ich już potrzebować. Nawet bez nich ich oczy są wspaniale podkreślone i zawsze świetnie się prezentują – chociażby tuż po wstaniu z łóżka. Zamiast więc zmuszać się ponownie do codziennego malowania rzęs, na które tak czy siak trzeba przeznaczyć tych kilka minut, lepiej nauczyć się wykorzystywać naturalną hennę. W jaki sposób działa ona zatem na te cienkie włoski i jak jej używać, aby osiągnąć zachwycający efekt?

Henna to bardzo popularny kosmetyk, o którym każda kobieta na pewno mogła kiedyś usłyszeć. Nie każda jednak zdecydowała się z niej skorzystać, a warto to na pewno zrobić. W hennie do rzęs znajdują się bowiem wyłącznie same naturalne barwniki. Paniom są one znane od tysięcy lat, bo już w dawnych czasach dbające o siebie kobiety używały henny właśnie do barwienia włosków występujących na różnych częściach ich ciała. Ten kosmetyk zasłynął nie tylko dzięki swojemu niesamowitemu i efektownemu działaniu. Większość docenia go również za jego naturalny i prosty skład. Skoro henna jest idealnym przykładem zupełnie naturalnego kosmetyku, trudno zrobić sobie nią jakąkolwiek krzywdę. Nawet jeżeli zbyt mocno przyciemni ona jakieś włoski, efekt można z łatwością poprawić i szybko je rozjaśnić. Hennę doceniają również kobiety mocno zapracowane, które nieraz nie mają po prostu czasu na to, by udać się do normalnej kosmetyczki i poprosić o przyciemnienie swoich rzęs. Mogą to zrobić same i to w swoich własnych domach! Wystarczy, że sięgną po ten cudowny kosmetyk i przede wszystkim poczytają dokładnie o tym, jak powinno się go używać. Niewłaściwa aplikacja nigdy nie zapewni dobrych efektów. Sprawi, że rzęsy zaprezentują się sztucznie, a końcowy rezultat będzie zbyt teatralny.

Oprócz obrania odpowiedniej techniki podczas przeprowadzania zabiegu ważne jest również to, by odpowiednio się do niego przygotować. Najważniejszym elementem przygotowania jest oczywiście wybór właściwej henny. Szukając tego naturalnego barwniku w sklepach, najlepiej udać się po prostu do popularnych drogerii, większych sklepów kosmetycznych oraz aptek. Czasem też pojawia się on w zwykłych hipermarketach – na działach z preparatami kosmetycznymi. Henna występuje w różnorodnych formach. Można ją dostać pod postacią kremu lub proszku, jednak ta pierwsza jest znacznie łatwiejsza w użyciu, dlatego to po nią powinny sięgnąć kobiety „początkujące”, które nigdy wcześniej nie zajmowały się jeszcze barwieniem swoich rzęs. Te naturalne barwniki do włosków występują też przeważnie w trzech głównych kolorach. Klientki drogerii otrzymują do wyboru: hennę czarną, grafitową oraz brązową. Dopuszczalne jest również mieszanie ze sobą wybranych kolorów, o ile tylko występują one w tej samej formie (kremie lub proszku). U brunetek i szatynek najlepiej jednak sprawdzi się idealnie czarny odcień, a u blondynek ten brązowy bądź grafitowy – znacznie delikatniejszy i subtelniejszy.

Teraz czas zabrać się za przeprowadzanie samego zabiegu. Aby henna na rzęsy mogła trwale i efektywnie zadziałać na te cienkie włosy, należy je do niej przygotować. Przede wszystkim trzeba dokładnie usunąć pozostałości makijażu. Nawet najmniejsza ilość tuszu nie powinna pozostać na rzęsach – lepiej przetrzeć je wacikiem nasączonym płynem kilkukrotnie, aniżeli ryzykować niedokładnym usunięciem maskary. Jeżeli do usunięcia swojego makijażu kobieta wykorzysta preparat składający się z substancji oleistych, powinna dodatkowo na sam koniec zmatowić skórę i raz jeszcze przetrzeć ją tonikiem lub umyć zwykłym żelem do twarzy. Wszystkie części skóry otaczające oczy należy posmarować jakimś preparatem nawilżającym, aby nie uległy one zabarwieniu – może to być zwykły krem lub balsam do ciała. Następnie należy już tylko zapoznać się z instrukcją obsługi samego produktu. Powinna być ona dołączona do jego opakowania lub pojawić się na tylnej części kartonika, w którym sprzedawana była henna. Każda henna na rzęsy wymaga bowiem konkretnej techniki, z jaką trzeba się zaznajomić. Dzięki temu można będzie poprawnie nałożyć ją na wszystkie włoski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here