Jak dopasować kolor włosów ?

Wiele kobiet, prędzej czy później zastanawia się nad tym, czy nie zmienić swojego naturalnego koloru włosów. Jest to naprawdę niesamowite odświeżenie naszego wyglądu. Natomiast zawsze przed farbowaniem stajemy przed pewnym dylematem, mianowicie nad tym, jak dobrać kolor włosów.
Farbowanie jest bardzo radykalną zmianą wyglądu, można spokojnie więc ją uznać także za dużą zmianę w życiu. Nie może być to zatem wybór zły, dlatego, trzeba wiedzieć co zrobić, żeby nasza metamorfoza przebiegła bez problemów i zmieniła nasz wygląd tylko i wyłącznie na lepsze.
Przy dobieraniu koloru włosów, warto skupić się na dwóch innych cechach naszego wyglądu. Pierwszą jest nasz kolor oczu, drugą zaś rodzaj karnacji.
W przypadku tego pierwszego wyznacznika, czyli koloru oczu, warto zadbać o harmonijne połączenie kolorów. W idealnej sytuacji będzie to wyglądało tak, że nasz kolor oczu będzie podkreślony barwą włosów.
Jeżeli chodzi o karnację, to zazwyczaj wyodrębniamy dwa typy karnacji. Jest to oczywiście karnacja ciemna i jasna. W tym przypadku najlepiej sprawdza się połączenie zimnych kolorów z jasną karnacją, natomiast ciepłych kolorów z ciemną karnacją.
Najlepszy efekt oczywiście uzyskamy, jeżeli weźmiemy te dwa czynniki pod uwagę przy wyborze kolorów. Czyli tak samo karnację, jak i kolor włosów. Wszystko musi ze sobą współgrać, aby efekt był zniewalający.
Jest oczywiście wiele wskazówek, które można zastosować, aby wybrać jak najlepiej. Aby poznać te wskazówki, warto sięgnąć do internetu w poszukiwaniu gotowych schematów. Znajdziemy bowiem wiele ilustracji, które pokazują nam, jak kolor włosów łączy się z kolorem cery i oczu w konkretnych przypadkach. Jest to bardzo dobry sposób, przed wyborem, ponieważ widzimy, jak realnie to może wyglądać, gdy sami zastosujemy tę farbę. Oczywiście należy brać poprawkę na to, że dane odcienie mogą się odrobinę różnić od tych w rzeczywistości. Nie zmienia to jednak faktu, że będziemy mieć cenne rozeznanie.
Jeżeli nie wystarczą nam same ilustracje, spokojnie znajdziemy również wypowiedzi specjalistów, którzy w mniejszym lub większym stopniu zajmują się tematem koloryzacji włosów. Warto polegać na takich opiniach, ponieważ są to zazwyczaj ludzie, którzy mają na co dzień do czynienia z klientami, którym doradzają, jak tylko najlepiej potrafią.
Gdy obawiamy się jednak tego, co piszą w internecie odnośnie do pytania , jak dobrać kolor włosów, być może pozostaje nam się wtedy wybranie do specjalisty.
Sposoby są dwa. Po pierwsze możemy się wybrać do stylisty, który doradzi nam w profesjonalny sposób, co będzie do nas najbardziej pasować. Zajmuje się on tym zawodowo i takie doradztwo należy do jego obowiązków. Mamy wtedy pewność, że nie zawiedziemy się na tym, co nam przekazał. Oczywiste jest, że za taką usługę trzeba będzie zapłacić. Jeżeli chodzi o kwotę, są to zazwyczaj słone pieniądze. Zależy to tylko od nas, czy chcemy poznać profesjonalną opinię i czy stać nas na to, by uszczuplić nasz portfel w zamian za te informacje.
Drugą drogą poznania zdania, osoby, która coś powinna wiedzieć w danej dziedzinie, jest zapytanie się po prostu naszego fryzjera, aby nam jak najlepiej doradził. To też ludzie, którzy z włosami mają do czynienia na co dzień i powinni wiedzieć, jak dobrać kolor włosów do koloru oczu czy typu karnacji. Wiadomo, że nie każdy fryzjer, będzie w stanie wyśmienicie określić, co do nas lepiej pasuje. Nie głupim pomysłem jest więc skorzystanie z salonu fryzjerskiego, który jest trochę bardziej profesjonalny. Ludzie tam często mają szkolenia, które przygotowują ich do właśnie takich usług jak pomoc w doborze koloru. Profesjonalne salony też zazwyczaj liczą sobie trochę więcej, tak samo za obcinanie, jak i farbowanie. Cena jednak powinna być tu wartością drugorzędną, bowiem jak zostało już wcześniej wspomniane, jest do dosyć spora zmiana w naszym życiu. Jeśli mamy jednorazowo wydać trochę więcej pieniędzy, kosztem naszego zadowolenia, to raczej warto to zrobić i nie wstydzić się później wyjść na ulicę.
Kolor włosów możemy również sobie dobrać, po prostu przechadzając się po jednej z popularnych drogerii. Możemy wtedy naoglądać się wielu zdjęć na pudełkach, które przedstawiają piękne panie w tak samo pięknych kolorach włosów. Może nam się oczywiście wtedy któryś kolor wyjątkowo spodobać i właśnie na tej zasadzie możemy wybrać nasz przyszły kolor włosów. Nie jest to jednak sposób dobry. Pierwszą sprawą jest to, że to, co na pudełku, może zupełnie różnić się od tego, co wyjdzie nam na włosach w rzeczywistości. Przyczyn tego może być kilka, jedną z nich jest na przykład nasz naturalny kolor włosów, który nie wiadomo jak zareaguje z farbą. Zamiast żółtego może nam wyjść lekko pomarańczowy, a tego zapewne byśmy nie chcieli.
Drugim minusem jest to, że takie farby niekoniecznie są tak bardzo trwałe, jak te nałożone przez profesjonalistów. Nie musi oczywiście tak być, bo są też w drogeriach farby bardzo dobrej jakości.
Teraz gdy już wiemy, jak dobrać kolor włosów i do czego najlepiej je dopasować, wystarczy rozejrzeć się za swoim kolorem i przeżyć metamorfozę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here