Jak się przygotować do analizy składu ciała?

0
1373

Analiza składu ciała nie jest jakimś wielce skomplikowanym badaniem, ale mimo wszystko warto się do niej odpowiednio przygotować. W przeciwnym wypadku wyniki zostaną w pewnym sensie zafałszowane, a przez to może dojść do nieprawidłowej diagnozy stanu zdrowia pacjenta. Co prawda analizatory składu ciała InBody występują już nawet na siłowniach i w teorii każdy użytkownik klubu fitness może w dowolnym momencie z nich skorzystać, ale jednak lepiej nie robić tego w przypływie spontanicznego natchnienia. Przygotowanie też ma znaczenie. A na czym powinno ono polegać w tym przypadku?

Aby móc uzyskać jak najbardziej wiarygodne wyniki analizy, wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad – trzeba o nich pomyśleć jeszcze przed udaniem się na badanie. Pierwszy z nich dotyczy rezygnacji ze spożywania napojów alkoholowych na czterdzieści osiem godzin przed planowanym badaniem. Mimo tego, że większość siłowni posiada już przynajmniej jeden analizator składu ciała, to jednak nie powinno się korzystać z niego tuż po intensywnym wysiłku. W takim wypadku należy wstrzymać się z badaniem przez pół doby. Dopiero po dwunastu godzinach od zakończenia treningu można dokonać analizy i mieć pewność, że jej wyniki będą wiarygodne. Należy również zachować pewną ostrożność z jedzeniem.

Ogólnie uznaje się, że przed analizą składu ciała badany nie powinien ani pić, ani jeść przez ok. 3-4 godziny. Zalecenie to dotyczy w szczególności napojów zawierających kofeinę. Lepiej więc nie sięgać ani po kawę, ani po żadne napoje energetyczne.

Oczywiście u niektórych osób dostosowanie się do wyżej wymienionych zaleceń będzie niemalże niewykonalne. Użytkownicy siłowni bardzo często są w stanie zanalizować swój skład ciała jedynie przed ćwiczeniami, kiedy są bezpośrednio po posiłku, albo po treningu, kiedy ich organizmy bywają już przemęczone. W takim wypadku zaleca się dokonywać pomiaru zawsze o tej samej godzinie. Na stronie Inbodypoland można znaleźć jeszcze wiele innych cennych wskazówek dotyczących przygotowania do badania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here