Zalety, wskazania i przebieg zabiegu mikropigmentacji skóry głowy

Zabiegi medycyny estetycznej zdobywają coraz większą popularność zarówno wśród pacjentów płci męskiej i jak żeńskiej. Nowoczesne technologie oraz metody działania zapewniają skuteczne, widoczne i długotrwałe efekty, a nieograniczone możliwości pozwalają wybrać odpowiedni zabieg, przebieg i rodzaj dopasowanej techniki do oczekiwań i potrzeb odbiorcy. Jednym z nowoczesnych i cenionych zabiegów jest mikropigmentacja skóry głowy dzięki, której możliwa jest poprawa wizerunku i samooceny osób zmagających się z problemem łysienia. Na czym polega zabieg mikropigmentacji? Komu w szczególności dedykowany jest zabieg? Jakie są efekty zabiegu? Jak odpowiednio przygotować się do mikropigmentacji?

Na czym polega zabieg mikropigmentacji?

Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg, który polega na wszczepieniu pod naskórek barwnika imitującego owłosienie. Podczas działań wykonuje się mikro nakłucia, dzięki którym wprowadza się koloryt uzupełniający łysiejące, pozbawione włosów miejsca. Zabieg ten jest bezpieczny i niezwykle skuteczny. Wykonywany jest on w znieczuleniu miejscowym, a rekonwalescencja po uzupełnianiu barwnika jest krótka, nieuciążliwa i bezbolesna.

Jakie zalety posiada wykonanie zabiegu mikropigmentacji?

Działania związane z wypełnieniem łysiny, odpowiednio dobranym barwnikiem posiada wiele zalet i korzyści. Do najbardziej widocznych zalicza się:

 • szybki, trwały i widoczny efekt,
 • możliwość wykonania zabiegu niemalże przez każdego, nawet u osób o jasnych włosach,
 • brak skutków ubocznych,
 • niski koszt zabiegu,
 • możliwość poprawy efektów lub zastosowania innych zabiegów takich jak przeszczep włosów.

Komu dedykowany jest zabieg – wskazania do wykonania mikropigmentacji.

Mikropigmentacja skóry głowy to idealna alternatywa dla kosztownych, cięższych i bardziej wymagających działań związanych z przeszczepem włosów. Dedykowany jest on zarówno osobom młodym, jak i starszym, borykającym się z problemem wypadających włosów. Działanie te przeznaczone są zarówno dla osób z ciemnym, jak i jasnym kolorem owłosienia, a głównymi wskazaniami do wykonania mikropigmentacji są:

 • łysienie częściowe – plackowate, zakola, czubek głowy,
 • przerzedzanie się włosów,
 • całkowity brak owłosienia,
 • brak satysfakcji z wyglądu i ilości włosów – włosy rzadkie, cienkie,
 • kamuflaż znamion, blizn, przebarwień,
 • stan po chemioterapii, itp.

Jak odpowiednio przygotować się do zabiegu?

Mikropigmentacja skóry głowy, to zabieg, do którego nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Przed wykonaniem wypełnianie specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad odnośnie stanu zdrowia oraz potrzeb i oczekiwań pacjenta, a następnie wykonuje rysunek linii frontalnej. Kolejno dobierany jest odpowiedni kolor pigmentu, a także dobierana gęstość nowej fryzury. Zabieg wykonywany najczęściej w trzech sesjach z tygodniowymi przerwami.

Zainteresowany? Zajrzyj na stronę https://klinikasmp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here