Jak wybrać dobry tusz do rzęs?

Pięknie podkreślone i mocno zaakcentowane rzęsy to podstawa udanego i atrakcyjnego makijażu. O ich wygląd dbają oczywiście tusze do rzęs. Można śmiało powiedzieć, że to one są najważniejszymi produktami kolorowymi, bez których żadna kobieta nie wyobrażałaby sobie pomalowania swojej twarzy. Nawet wyraźne, pełne i krwisto czerwone usta nie zaprezentowałyby się zbyt dobrze, gdyby towarzyszyły im smutne i puste, kompletnie niepodkreślone oczy. Tusz do rzęs fantastycznie je zaznacza. Może zdziałać z każdymi rzęsami niesamowite cuda – pogrubić je, wydłużyć, a nawet podkręcić. Ostatnio na rynku pojawił się również specjalny tusz efekt sztucznych rzęs, który zastępuje doklejane kępki. Nie trzeba już z nich wcale korzystać, aby uzyskać zdumiewający, wręcz teatralny efekt na swoich powiekach. Co prawda zupełnie na co dzień może się on nie sprawdzić, ale podczas bardziej wyjątkowych okazji czy wieczorowych wyjść zadziała fantastycznie. Szukając dla siebie idealnego tuszu, w pierwszej kolejności należy zapoznać się z typem swoich rzęs. To właśnie do nich ten kolorowy kosmetyk powinien zostać idealnie dopasowany. Jeżeli bowiem włoski na powiekach są bardzo proste, ale długie, wymagać będą podkręcenia. Jeśli natomiast wyglądają wręcz przeciwnie – mają idealny skręt, ale są zbyt krótkie, trzeba je jakoś wyciągnąć. Dobry tusz to wszystko może oczywiście zrobić!

Wizażystki i makijażyści zazwyczaj kierują się kilkoma prostymi zasadami podczas wybierania tuszy do rzęs. Pierwsza z nich mówi o tym, aby wybierając go, zwracać szczególną uwagę na dołączoną do niego szczoteczkę. Występujące na niej włoski powinny mieć tą samą długość. Dzięki temu będą identycznie podkreślać wszystkie rzęsy, zapobiegając efektowi sztucznych i nierównomiernie podkreślonych włosków. Taka szczoteczka pozwoli również na subtelne podkreślenie i przyciemnienie rzęs – a gdy staną się one mocno czarne, będą bardziej widoczne nawet w ciemnym makijażu oka. Mówiąc już o samej szczoteczce, w którą taki tusz zawsze jest wyposażony, warto też zaznaczyć, że powinna być ona wykonana z silikonu. Materiał ten idealnie się na niej sprawdzi. Silikonowe szczoteczki nie szarpią rzęs i nie doprowadzają do ich nadmiernego wypadania. Jedynie świetnie je rozczesują i zapobiegają ich plątaniu się. Mogą także wywołać na nich efekt delikatnego skrętu oraz efektownie je wydłużyć. Sam rodzaj i kształt szczoteczki kobieta musi dopasować do swoich własnych potrzeb, sprawdzając po prostu, z której z nich korzysta się jej najlepiej. Być może będzie to szczoteczka silikonowa o bardzo małej, zaokrąglonej główce. Umożliwia ona pomalowanie nawet tych najmniejszych, ledwo zauważalnych rzęs, które występują tuż przy kąciku oka i na dolnej powiece.

Jeżeli chodzi natomiast o tusz efekt sztucznych rzęs, zazwyczaj ma on spełniać kilka podstawowych zadań. Musi nie tylko pogrubiać i przyciemniać włoski czy je wydłużać, ale też efektownie je podkręcać, zastępując tutaj specjalną zalotkę, z której nie każda kobieta potrafi korzystać. Szczoteczka o takich właściwościach zawsze będzie mieć dość charakterystyczny, lekko wygięty kształt. Łatwo można go rozpoznać i na niego natrafić. Jeżeli natomiast jakiejś kobiecie bardziej zależałoby na wyraźnym efekcie pogrubienia i podkreślenia, powinna ona szukać dla siebie szczoteczki w kształcie stożkowym. Taka jej forma najlepiej sprawdzi się na rzęsach bardzo prostych i dosyć długich. Nie tylko zdoła je pogrubić i zaakcentować, ale też cudownie podkręcić. Wśród kosmetyków kolorowych bezustannie pojawiają się różnorodne nowości, które same kobiety często zresztą kupują i chętnie na sobie testują. Ostatnim hitem wśród tuszy do rzęs stały się te wyposażone w szczoteczki przypominające małe kulki. Pozwalają one na bezproblemowe dotarcie nawet do tych najcieńszych, najmniejszych i najkrótszych rzęs. Co prawda nie sprawdzają się specjalnie na włoskach długich, ale można je wykorzystywać chociażby wyłącznie do malowania dolnej powieki. Opcji do wyboru jest naprawdę wiele! Trzeba tylko ich poszukać, zapoznać się z ich charakterystycznymi cechami i spróbować dostosować je do swojego typu rzęs oraz efektu, jaki chce się uzyskać. Nie każda kobieta marzy bowiem o teatralnie podkreślonych włoskach, dlatego nie u każdej sprawdzi się taki mocny tusz efekt sztucznych rzęs. Mimo tego producenci kolorowych kosmetyków zadbali o to, aby spełniać potrzeby i wymagania wszystkich pań. Każdej z nich są w stanie zaproponować przynajmniej kilka dopasowanych do nich tuszy do rzęs.

A ile trzeba zapłacić za dobry tusz do rzęs? Czy aby go zdobyć, należy się przygotować na wydatek rzędu przynajmniej stu złotych? Całe szczęście nie! Opinie znalezione w Internecie pokazują, że często właśnie te najtańsze tusze do rzęs, kosztujące dziesięć czy maksymalnie dwadzieścia złotych, sprawdzają się u nich najlepiej. Poleca je mnóstwo pań. Dostępne są we wszystkich drogeriach, dlatego tak naprawdę na każdym kroku można je dostać i kupić. Nie jest powiedziane, że dobry tusz musi mieć zawsze bardzo wysoką cenę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here