Kobiece sprawy

Kobieta, płeć piękna – to prawda uniwersalna, tak o kobietach mówi się zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Czy możliwy byłby świat bez kobiet? Otóż choćby z punktu widzenia biologicznego jest to niemożliwe.

Sama Matka Natura zdaje sobie sprawę z tego, że mężczyzna bez kobiety byłby nikim. Często się mówi, że kobieta w związku damsko-męskim to ta „piękniejsza połowa”. Bo to kobiece piękno najczęściej sprawia, że mężczyzna, mówiąc kolokwialnie, traci głowę. To właśnie dla niej mężczyzna jest w stanie zrobić wszystko, często tracąc nawet przy tym zdolność racjonalnego myślenia. Trzeba natomiast podkreślić, że kobieta często doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Zatem ważne jest dla kobiety dbałość o swój wygląd, tak aby jej kobiece piękno onieśmielało mężczyznę na każdym kroku. Ale co kobieta może zrobić, aby zadbać o swój wygląd?

Jeden ze stereotypów mówi o kobietach, że jej największą świętością jest jej własna torebka. Wieść głosi, że nie trzeba nawet do niej kodu antykradzieżowego, jak w przypadku męskiego nesesera. Po prostu w kobiecej torebce i tak nic nie można znaleźć. A co w takiej torebce się znajduje? Oczywiście pierwsze miejsce zajmuje tam kosmetyczka na kosmetyki. Owa kosmetyczka damska jest dla kobiety mniej więcej taką świętością jak dla mężczyzny szalik ulubionego klubu piłkarskiego. A co powinna zawierać damska kosmetyczka? Często znajduje się tam wiele przedmiotów. Obowiązkowe jest jednak małe, gustowne lusterko. Musi ono się znajdować w takim miejscu, aby kobieta w każdej chwili mogła do niego sięgnąć. Kolejna rzecz to oczywiście kosmetyki. Poczynając od tuszu do rzęs, podkładu pod makijaż, cieni pod oczy, eyeliner’a kończąc nawet na lakierze do włosów. Obowiązkowa jest również fiolka ulubionych perfum.

Oczywiście wszystkie te „kobiece sprawy” często są obiektem żartów w męskim gronie. Jednak kobiety należy przede wszystkim szanować. Nie raz, nie dwa kobieta prezentuje nieporównywalnie większy poziom od mężczyzny. Owa piękna płeć, oprócz swego piękna, ma również do zaoferowania swoją wiedzę, umiejętności, zdolności, które należy bezwzględnie respektować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here