Wybór drewnianej podłogi do domu

Drewniana podłoga to w mieszkaniu rzecz jak najbardziej wskazana. Otaczanie się produktami wykonanymi z naturalnych surowców jest niezbędne jeśli chcemy zachować zdrowie na długo. Natura obdarzyła człowieka wieloma sposobami korzystanie z jej zasobów. Materiały, jakie dostarcza są w pełni przyjazne naszemu organizmowi. Dopiero z chwilą, kiedy człowiek zaczął konkurować z innymi o miejsce i produkty, wówczas sięgnął do innych technologii. Zaczął wymyślać plastik i inne substytuty natury, które niestety zaczęły mu szkodzić. Po wprowadzeniu szeregu ulepszeń i modyfikacji, jakość ekologiczna tych nowości poprawiła się. Ale jednak co natura, to natura!

Wybór drewnianej podłogi do domu nie jest jednak taki łatwy. W doborze przecież mamy zwykłe deski, parkiet, panele, klepki unikatowe oraz drewniane mozaiki podłogowe. Ten szeroki wybór może nam zawrócić w głowie. Najpopularniejszym wyborem /poza panelami/ jest ciągle drewniany parkiet. Chociaż układanie parkietu oraz utrzymywanie go w stałym porządku jest czasami pracochłonne, to jednak cieszy się on znacznym powodzeniem. Parkiety drewniane Warszawa posiada w szerokim doborze. Obecnie surowcem na klepki parkietowe nie tylko jest popularny dąb, jesion, buk czy brzoza. Coraz częściej stosuje się również drewno egzotyczne. Są już dostępne klepki z jatoby, doussie, badi, kempasu, merbau, teki, ipe, czy sucupiry. Ale jednak parkiety wykonane z krajowych surowców cieszą się największy powodzeniem.

Drewniana podłoga w domu ma kilka ważnych zalet. Po pierwsze jest szalenie sympatyczna jeśli idzie o walor estetyczny. Naturalna barwa i wyeksponowanie słoi cudownie nastraja człowieka i sprawia, że jego samopoczucie nie podlega jakichkolwiek korekt. Drugą ważną sprawą jest magazynowanie ciepła. Drewno posiada właśnie tę zaletę ku naszemu zadowoleniu. Ponadto zdrowe drewno nie jest źródłem uczuleń i alergii, a jego zapach koi nerwy.

Wybierając drewnianą podłogę do naszego domu powinniśmy pamiętać o dostosowaniu jej do charakteru wnętrza, jeśli ją wymieniamy. W przypadku, gdy jest to nowa podłoga do nowego mieszkania, wówczas wnętrze powinniśmy do niej dostosować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here