Kolor farby do włosów

Każda kobieta pragnie pięknie wyglądać i doskonale się prezentować. Wbrew pozorom niewiele trzeba, żeby móc coś zmienić w swoim wyglądzie, a pierwsza pozytywna zmiana może pociągnąć za sobą kolejne. Nawet mała rzecz, którą postanawia się zmienić, może dać spektakularny efekt. Jednak tak jak we wszystkim, tak i w tej materii należy mieć umiar, bo czasem zbyt wiele zmian może przynieść odwrotny od zamierzonego skutek. Zazwyczaj, gdy kończy się zimny sezon zimowy, pragnie się zmian. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież wiosną wszystko budzi się do życia i w człowieka wstępuje nowa energia. Pierwszą zmianą, jaką zazwyczaj fundują sobie kobiety, jest farbowanie włosów.

Jest to niewielka zmiana, ale nie zawsze. Sprawa wygląda zupełnie inaczej, gdy drastycznie zmienia się kolor włosów. I tak na przykład blondynka zamienia się w brunetkę albo na odwrót. W tym pierwszym przypadku zmiana przychodzi łatwo, bo włosy w jasnym kolorze można pokryć każdą farbą i efekt będzie widoczny. Natomiast, jeśli brunetka chce zamienić się w blondynkę, to czeka ją ku temu bardzo długa droga. A wszystko dlatego, że ciemne włosy nie chłoną jasnego pigmentu. Najpierw trzeba poddać je tak zwanej dekoloryzacji, a dopiero później można dobrać kolor farby do włosów. Nie ma co ukrywać, jest to czasochłonny proces i nie powinno się go przeprowadzać w zaciszu własnej, domowej łazienki. Bardzo łatwo o efekt, który będzie mniej niż zadowalający. Zafarbowanie włosów na jasny kolor wymaga sporego doświadczenia i powinien się tego zadania podejmować jedynie bardzo doświadczony fryzjer, który zna się na tej trudnej sztuce i zna wszystkie jej tajniki.

Pokrycie włosów jasną farbą zajmuje z reguły bardzo dużo czasu. Zwłaszcza gdy włosy nie są naturalne, ale były już wcześniej pokryte innymi kolorami. I tak przykładowo część włosów jest w naturalnym kolorze, a pozostała pokryta kolorem. Wówczas więcej niż prawdopodobne, że po rozjaśnianiu nie otrzyma się jednolitego, ładnego koloru, ale każda część włosów będzie miała inny odcień. Jest to największa zmora fryzjerów, a także osób, które podejmują próby samodzielnej, domowej koloryzacji. Niestety często z powodu oszczędności, co nie jest tego warte, bo traci się nie tylko pieniądze, które wydało się na farby, ale także i nerwy, gdy efekt dalece odbiega od tego, którego ktoś się spodziewał. Wobec tego nie jest to tego warte i od razu najlepiej udać się do zakładu fryzjerskiego, w którym pracują doświadczone osoby. Warto mieć takie miejsce, ale oczywiście nie tak łatwo je znaleźć. Jednak gdy jest się cierpliwym, to z całą pewnością można znaleźć taką perełkę na mapie miasta, w którym się mieszka. Trzeba jedynie uzbroić się w odrobinę cierpliwości, a na pewno się to opłaci.

Trzeba także wiedzieć, że kolor włosów powinien współgrać z odcieniem karnacji. I tak na przykład osoby, które mają piegi i z natury są rude, wyglądają niekorzystnie w bardzo jasnych odcieniach. Powinny więc wystrzegać się tego koloru i pozostać w palecie barw jesiennych, które są typowe dla tego typu karnacji. Nie bez znaczenia jest także oprawa oczu. Gdy ktoś ma bardzo ciemne brwi, a do tego grube, to także nie będzie mu do twarzy w jasnym kolorze włosów. W takiej sytuacji najlepszym wyborem będą brązy, nawet jasne, ale na pewno nie blond, który jest odpowiedni dla kobiet o ciepłym odcieniu skóry. Wydawać by się mogło, że dobór odpowiedniego koloru jest sprawą prostą, ale z całą pewnością tak nie jest. Dlatego zawsze trzeba się kilka razy zastanowić, zanim podejmie się decyzję, odnoście danego odcienia.

Najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza w sytuacji, w której nie jest się pewnym, czego się oczekuje, jest skorzystanie z palety barw, która dostępna jest w każdym większym oraz mniejszym salonie fryzjerskim. Za jej pomocą profesjonalny fryzjer potrafi dobrać odcień farby do barwy skóry, a więc do karnacji. Proponuje wówczas zarówno kolory, które zaliczane są do tak zwanych ciepłych, jak i kolory zimne, w których idealnie czują się brunetki. Jeśli zatem nie ma się pewności, to lepiej nie ryzykować, bo to, co się uzyska, może znacznie odbiegać od wyobrażeń. Teoretycznie koloryzacja jest prosta, ale w praktyce łatwo się przekonać, że jest to po prostu mit. Trzeba mieć duże zdolności fryzjerskie, żeby przeprowadzić ją sprawnie. W przeciwnym razie klient jest niezadowolony, a to wpływa na renomę danego zakładu. Jeśli farbuje się włosy w domu, robi się to na własną odpowiedzialność, dlatego zawsze trzeba dokładnie czytać zalecenia, które są wypisane na ulotce. Można się wówczas dowiedzieć, jak długo należy trzymać farbę na włosach. Jest to szczególnie ważne, gdy rozjaśnia się włosy za pomocą rozjaśniacza, który jest na bazie amoniaku. Zbyt długie trzymanie go na włosach może mieć opłakane skutki, a tego każda kobieta wolałaby uniknąć.

Zdecydowanie lepiej oddać się w ręce doświadczonej osoby, która zna się na swoim fachu i w niedługim czasie cieszyć się z efektów, jakie się uzyskało. Jest to dobry sposób na wiosenną metamorfozę, która doda ogromnej energii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here