Święta, karnawał, spotkania i my

Święta, Sylwester, a potem kolejne karnawałowe imprezy i spotkania rodzinne sprawiają, że każda kobieta chce wyglądać jak najładniej. Dobrze dobrana bielizna i odpowiednia sukienka, która podkreśli to, co jest atutem kobiecej sylwetki, a jednocześnie ukryje niedoskonałości typu oponka na brzuchu, z pewnością w tym pomogą. Naturalnie sam strój to nie wszystko. Z pewnością jednak warto poświęcić trochę czasu na odpowiednie skompletowanie naszej garderoby tak, aby nadchodzący czas spotkań towarzyskich nie był powodem nerwowego przeszukiwania szafy i zastanawiania się co na siebie włożyć.
Wspomniana już bielizna jest przez wiele kobiet traktowana po macoszemu, co potrafi zemścić się w najmniej dogodnym momencie. Oczywiście dobrej jakości staniki czy figi potrafią kosztować krocie, jednak wystarczy znajomość podstaw brafittingu i trochę cierpliwości, aby kupić dobrze dobrany stanik, nie wydając jednocześnie miliona monet. W internecie istnieje wiele stron poświęconych brafittingowi, a także fora takie, jak chociażby Stanikomania, gdzie można liczyć nie tylko na pomoc w dobraniu odpowiedniego rozmiaru miseczki i obwodu, ale także na recenzje poszczególnych modeli i firm. Naturalnie najlepiej będzie, jeśli zdobytą w ten sposób wiedzę przetestuje się w sklepie stacjonarnym, gdzie można będzie ocenić wygląd poszczególnych modeli staników, zwyczajnie je przymierzając. Wprawdzie sklepy on-line często mają korzystniejsze ceny, jednak jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z prawidłowo dobraną bielizną, to kupowania bez przymierzenia nie jest zbyt dobrym pomysłem. Panie, które koniecznie chcą zaoszczędzić i kupić przez internet powinny przynajmniej przymierzyć wybrany model w sklepie stacjonarnym, a dopiero potem składać zamówienie on-line. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnego zdziwienie, gdy miseczka w zamówionym staniku będzie zbyt mała, albo nie będzie układać się tak, jak powinna.
Kolejną sprawą, na którą warto zwrócić uwagę, jest dobór odpowiedniej kreacji. Naturalnie każda kobieta ma w swojej szafie różne ubrania, w tym także takie, przeznaczone na eleganckie spotkania. Nie zawsze jednak chcemy pokazywać się rodzinie i znajomym w czymś, w czym już nas widzieli. Można oczywiście skorzystać z usług wypożyczalni albo, co prostsze, kupić kolejny strój. Przy czym, jeżeli zdecydujemy się na kupno kolejnej sukienki, należy wziąć pod uwagę nie tylko jej cenę i rozmiar, ale także krój, który pozwoli zatuszować drobne niedoskonałości, oraz kolor, który powinien być dobrany do karnacji i koloru włosów. Dobrze znana maksyma mówi wprawdzie, że ładnemu we wszystkim ładnie, jednak nawet najpiękniejsza kobieta w źle dobranym kolorystycznie stroju nie będzie w stanie olśniewać swoją urodą, a dodatkowo, jeżeli sama będzie się w swoim ubraniu źle czuła, to będzie to rzutować również na jej zachowanie i kontakty z innymi. Pamiętać należy, że najlepszym środkiem upiększającym są zawsze uśmiech i pewność siebie. Uśmiechnięta i pewna siebie osoba potrafi zachwycić sobą otoczenie, nawet gdy ubrana jest w sukienkę mającą za sobą kilka sezonów.
Oczywiście nie dla każdego pewność siebie jest naturalna. Bywa, że osoby nieśmiałe, lub przeżywające trudne chwile mają problemy z poczuciem się dobrze we własnej skórze, co niestety odbija się zarówno na ich pewności siebie, jak i wyglądzie i zachowaniu. W podkopywaniu pewności siebie swoją rolę ma również wygląd i akceptacja tego, jak wyglądamy, oraz zasoby finansowe, które pozwalają, lub nie, na zakup odpowiedniego stroju. O ile na problemy finansowe nie da się nic poradzić w kilka chwil, o tyle na swój wygląd mamy spory wpływ. Codzienna pielęgnacja, która zapewni skórze odżywienie i nawilżenie, suszarka do włosów z jonizacją pozwalająca na utrzymanie pożądanej fryzury bez niszczenia włosów, czy wreszcie zadbane paznokcie to podstawy, których wartości nie sposób przecenić. Zagubionej w sieci sprzecznych z sobą informacji kobiecie, również tutaj przybędzie z pomocą internet. Fora internetowe i blogi włosomaniaczek pomogą nie tylko w doborze odpowiedniego modelu suszarki, ale także w określeniu typu włosów i dobraniu najlepiej dbającej o nie pielęgnacji. Klasyką będzie tu blog Anven, na którym znaleźć można wiele cennych rad.
Poszukująca wskazówek i inspiracji kobieta powinna jednak uważać, aby internetowy świat nie pochłonął jej tak, że nie starczy jej już czasu ani na towarzyskie spotkania, ani na przygotowanie się do nich. Jak we wszystkim, zarówno w czasie, jaki przeznaczamy na przebywanie w internecie, jak i w pielęgnacji i wyglądzie wskazany jest zawsze umiar. Eleganckie damy od lat stosują się do powiedzenia, iż mniej znaczy więcej i jest to z pewnością ostatnia, lecz bynajmniej nie najmniej ważna rada, jaką można dać przygotowującej się do wyjścia kobiecie. Warto przed wyjściem na karnawałowy bal czy rodzinne spotkanie spojrzeć na siebie w lustrze i odpowiedzieć sobie na pytanie, co mogę z siebie zdjąć. Zrezygnowanie z kolejnej sztuki biżuterii, dodatkowego szala czy zmniejszenie makijażu może naprawdę wpłynąć bardzo pozytywnie na nasz wygląd i samopoczucie. A gdy już zastosujemy się do wszystkich powyższych rad, pozostanie nam tylko jedno: dobrze się bawić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here