Manekiny damskie - całopostaciowe czy torsy?

Wybór manekinów na wystawę sklepową jest ważnym elementem urządzania wystawy. Właściwa ekspozycja ma duży wpływ na atrakcyjność towaru, a co za tym idzie – na sprzedaż. Podpowiadamy, czym charakteryzują się najpopularniejsze typy manekinów – damskie manekiny całopostaciowe i torsy.

Torsy

W odróżnieniu od damskich manekinów całopostaciowych, torsy są przeznaczone do ekspozycji pojedynczej części stroju. Najczęściej wykorzystywane są w sklepach bieliźnianych, choć czasami sklep z szerszym asortymentem także będzie z nich korzystał do prezentacji bluzek czy koszul. Torsy nadają się także to tak zwanych packshotów, czyli zdjęć towarów umieszczanych w sklepach internetowych. Szczególnym rodzajem torsów są manekiny tak ukształtowane, by nie było ich widać na zdjęciu.

Damskie manekiny całopostaciowe

Manekiny całopostaciowe – damskie, ale i męskie – zgodnie z nazwą prezentują całą sylwetkę ludzką. Nadają się więc idealnie do prezentowania kompletnych stylizacji. Istnieje wiele rodzajów damskich manekinów całopostaciowych – najpopularniejsze to abstrakcyjne i realistyczne. Realistyczne mają na celu wierne naśladowanie ludzkich cech wyglądu, łącznie z rysami twarzy. Abstrakcyjne natomiast mają kształt i proporcje człowieka, ale bez tak wyraźnej sugestii mięśni czy twarzy. Abstrakcyjne manekiny całopostaciowe damskie występują także w różnych kolorach, cielistych, stonowanych lub przeciwnie – krzykliwych i znacznie odbiegających od kolorystyki ludzkiej skóry. Jedne i drugie mają swoje zalety, choć wiele osób preferuje abstrakcyjne manekiny ze względu na ich elegancki minimalizm.

Obu typom manekinów można przyjrzeć się na stronie https://sklep.moremannequins.pl/manekiny-damskie.3 – jest to producent wytwarzający także manekiny na specjalne zamówienie. Oprócz torsów i manekinów całopostaciowych damskich i męskich posiada w swojej ofercie także akcesoria takie jak peruki czy modele rąk, idealne do ekspozycji biżuterii w sklepach, w których nie ma potrzeby umieszczania manekinów całopostaciowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here