Moje spojrzenie hipnotyzuje.

Bez wątpienia jednym z największych atutów każdej kobiety, jest jej spojrzenie. W każdym makijażu czy to dziennym, delikatnym do pracy czy też wieczorowym na wspólne wyjście jak i randkę akcentowane są rzęsy. To właśnie one nadają głębię spojrzenia, powab oraz „to, coś”, co powoduje u mężczyzn zauroczenie.

Płeć piękna zdaje sobie z tego doskonale sprawę , jakim silnym walorem są rzęsy i potrafi je podkreślić w najprzeróżniejszy sposób. Na dzisiejszym rynku istnieje co niemiara wariantów dostępnych tuszy.

Dzielą się one na główne kategorie :

– Tusz wydłużający
– Tusz pogrubiający
– Tusz wydłużającą – pogrubiający
– Tusz podkręcający

oraz na inne podkategorię jak :
– Tusze wodoodporne
– Tusze czarne
– Tusze brązowe
– Tusze o innych kolorach

W zależności od sytuacji dobranie odpowiedniego tuszu nie stanowi już kłopotu.

Tusz wydłużający powinien mieć dobrą szczoteczkę aby móc dotrzeć w każde miejsce. Mając za zadanie wydłużyć rzęsę powinien również ją odżywić, czyli zawierać odpowiednią ilość witaminy E. Tak wystylizowane rzęsy pięknie prezentują się z delikatnym makijażem na przykład w ciągu dnia w szkole, pracy oraz na spotkaniach.

Tusz pogrubiający nadaje oczom głębię. Tutaj szczoteczka powinna być „masywna” , aby móc nadać rzęsą odpowiednią grubość i objętość. Dobry tusz nie powoduje efektu sklejania się . Tak wyakcentowane oczy idealnie łączą się z makijażem mocniejszym, ciemniejszym jak i wieczorowym wtedy, kiedy oświetlenie jest dużo słabsze w ciągu dnia.

Tusz wydłużającą – pogrubiający niejako łączy ze sobą obie funkcję. Jest bardzo wygodny, ponieważ zastępuję użycie dwóch tuszy. Polecany jest on dla Kobiet wymagających, które potrzebują dobrze uwydatnić głębię swoich oczu.

Tusz podkręcający zawiera zazwyczaj włókna, które powodują delikatne podkręcenie rzęs. Efektem jest piękne i zalotne spojrzenie. Ten rodzaj tuszu polecany jest do delikatnych makijaży oraz na przykład na randkę.

Charakterystyka innych wariantów to :

Tusze wodoodporne, które charakteryzują się tym, że nie straszna im żadna woda. Ze względu na swoją funkcjonalność polecane są na baseny, jeziora oraz w okresach deszczowej pogody. Nie straszne im żadne krople, a makijaż będzie pięknie wyglądał cały czas.

Tusze czarne są po prostu koloru czarnego. Są to najczęściej spotykane oraz regularnie wybierane przez Panie.

Tusze brązowe są wybierane przez osoby o jasnej karnacji, bądź są potrzebne akurat do zestawienia kolorystycznego makijażu.

Tusze kolorowe to jedne z najefektywniejszych tuszy i zarazem urokliwych na rynku. Doskonale nadają się na czas karnawałowy oraz letni. Każdy inny kolor potrafi ze zwykłego makijażu stworzyć arcydzieło.

Wybierając na przykład pogrubiający tusz do rzęs czy inny ważny jest odpowiedni dobór aplikatora. Istnieje wiele typów, dlatego też kilka z nich będzie opisana.

– tusz z tradycyjną szczoteczką – uniwersalna oraz godna zaufania. Spotykana w każdym rodzaju, polecana dla każdego typu.

– tusz z grubą szczoteczką – preferowana dla tuszy pogrubiających ze względu na podanie dużej porcji tuszu.

– tusz ze stożkową szczoteczką – pozwala na swobodną stylizację rzęs. Jest w stanie kreować najmniejszą rzęsę od nasady po same końce

– tusz ze szczoteczką spiralną – jest zarezerwowana dla krótkich rzęs.

– tusz z łukową szczoteczką – zdecydowanie dedykowana jest dla długich rzęs. Niekiedy potrzebują one poskromienia i ta właśnie szczoteczka spełnia swoje zadanie w 100 %

– tusz o kulkowej szczoteczce- dość kontrowersyjny pomysł, ale jak najbardziej trafiony. Pomaga on w stylizacji dolnych rzęs nadając im naturalny wygląd

– tusz o grzebykowej szczoteczce – jak sama nazwa sugeruje, grzebień – rozczesuje. Jest to idealne rozwiązanie dla rzęs wiecznie sklejających się. ten kształt szczoteczki na pewno oprócz podkreślenia naszych rzęs dopilnuje, aby każda z nich mogła prezentować się w swojej doskonałości.

Dobrze dobrany tusz może stworzyć unikat na twarzy każdej kobiety. Faktem jest, że ostatnimi czasy wiodący tusz to właśnie ten pogrubiający. Aby móc uzyskać efekt wow, należy nie tylko dobrze dobrać firmę , ale wraz z nią szczoteczkę.

Dobry tusz charakteryzuję się także tym , że jest hipoalergiczny oraz zawiera odpowiednią ilość witaminy E.

Należy pamiętać, że tusze pomagają wyeksponować i tak piękne rzęsy. Dlatego regularnie należy pamiętać o zdrowym odżywianiu, stosowaniu odzywek na rzęsy oraz codziennym zmywaniu makijażu. To bardzo ważne, ponieważ nie tylko oczy odpoczywają, ale rzęsy są silne, nie łamią się, nie wypadają i ozdabiają nasze spojrzenie w którym zapewne nie jednemu mężczyźnie skradło serce.

Z mody zaczynają wychodzić sztuczne rzęsy, określane są mianem ” zbyt ciężkie”, do tego jeżeli dojdzie brak umiejętności ich zakładania katastrofa gotowa.

Tusze dają tę możliwość, że w każdy inny dzień można wyglądać inaczej. Nie raz będzie delikatnie, nieraz zalotnie a nieraz będzie efekt wachlarzu. Tak jak kobieta zmienną jest, tak właśnie powinna mieć codzienny wybór w jakie „ubierze się ” rzęsy.

Dziś tusze są traktowane jak perfumy. Dziś posiadanie dobrego tuszu do rzęs to prestiż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here