Najmodniejsze fryzury dla mężczyzn

Fryzura to ważny element stylistyki dla wielu mężczyzn. Z tego względu śledzą najnowsze trendy cięć, obserwują profile najmodniejszych fryzjerów. Moda potrafi robić niespodzianki. Nawet jeśli niektóre fryzury nie były modne jeszcze kilka lat temu, dzisiaj powracają do łask i to właśnie one bywają wybierane przez chcących poczuć się jak gwiazda kina mężczyzn. Zdarza się również, że to kobiety śledzą najnowsze cięcia, a później podsuwają je swoim wybrańcom serc. Jakie fryzury męskie cieszą się obecnie największą popularnością?

Jeśli chodzi o modne męskie fryzury, z łask nie wychodzą klasyczne cięcia, które w zestawieniu z modnym ubraniem tworzą pełną klasy całość. Wśród najmodniejszych fryzur można znaleźć klasyczne, które nigdy nie wyjdą z mody, a popularność na nie raczej nie przeminie. Wiele spośród tych fryzur najlepiej wygląda, kiedy dodatkowo jest układana przy pomocy kosmetyków nadających im połysk. Dzięki temu fryzura sprawia doskonałe wrażenie, wyglądając przy tym gustownie i elegancko. Nie wszyscy mężczyźni lubią jednak, kiedy ich włosy lśnią. Dla tych, którzy preferują matowe wykończenia, powstały specjalne linie kosmetyków do pielęgnacji włosów, pozwalające osiągnąć wymarzony efekt. Warto z nich skorzystać, aby rezultat był w pełni satysfakcjonujący.
Ci, którzy określają siebie mianem osób o klasycznych gustach i upodobaniach, chętnie sięgają po fryzury, które były modne wiele lat temu. W przypadku męskich cięć wiele spośród popularnych propozycji przeszło modyfikacje i udoskonalenia, dzięki czemu prezentują się w odświeżonych wersjach. Niektóre z nich różnią się innym wykończeniem linii przy bokach, przy wielu zostały wprowadzone dodatkowe efekty, jak na przykład lśnienie czy cieniowanie. Kwestią indywidualną dla niektórych mężczyzn jest przycinanie boków. Warto zapytać stylistę, jaki rodzaj cięcia będzie najbardziej odpowiedni dla danej osoby. Specjalista pomoże dobrać cięcie najlepsze dla kształtu i rysów twarzy.

Modne męskie fryzury – klasyczne czesanie

Klasyczny zaczes sprowadza się skierowania wszystkich włosów ku tyłowi głowy. Taką fryzurę można układać na wiele sposobów. Jednym z nich jest płaskie zaczesanie, lekko uniesione u nasady. W tym przypadku niezbędna długość włosów to około 14-16 cm na samej górze oraz około 5 cm po bokach. Taka długość włosów pozwoli na ich swobodne zaczesanie i uniknięcie zbędnego odstawania po bokach głowy. Fryzura o klasycznym cięciu sprawdzi się w przypadku osób o okrągłej, nieco pucułowatej twarzy. Zaczes będzie dobrym wyborem zarówno podczas codziennego wyjścia do pracy, jak i w trakcie trwania wyjątkowej imprezy, np. studniówki czy wesela. Aby włosy nienagannie utrzymywały się w trakcie intensywnej zabawy, warto użyć kosmetyków, dzięki którym fryzura będzie bardziej trwała. Sprawdzą się szczególnie takie specyfiki, które nakłada się na mokre włosy. Wówczas ich odpowiedni kształt będzie można uzyskać już podczas suszenia. Stylizując włosy samodzielnie, podczas suszenia można je od razu zaczesywać w tył, używając przy tym grzebienia lub szczotki. Jeśli chcemy uzyskać elegancki efekt, sprawdzą się kosmetyki pozwalające nadać włosom lekki połysk.

Pompadour, czyli znana męska fryzura

To jedna z najbardziej rozpoznawalnych męskich fryzur. Jej charakterystycznym elementem jest fala, którą tworzą lekko podkręcone na grzywce włosy. Tył fryzury jest przy tym krótszy, a całość tworzy przypominający trójkąt kształt. Fryzura zdobyła dużą popularność, dzięki temu, że nosił ją Elvis Presley. Aby ułożyć taką fryzurę, niezbędne jest posiadanie grzywki o długości około 10-12 cm. Przyda się również okrągła szczotka, na której włosy będą podkręcone. W celu otrzymania trwałego efektu, przyda się zastosowanie kosmetyków, które utrwalą fryzurę, np. mocnego lakieru. Fryzura typu „Pompadour” pasuje niemal każdemu mężczyźnie. Warto jednak przemyśleć jej zastosowanie w przypadku mocno pociągłej twarzy – fryzura może wówczas za bardzo „wydłużyć” twarz.

Uniwersalne cięcie

Uniwersalną, pasującą niemal każdemu mężczyźnie fryzurą, jest „undercut”, czyli przypominające „pompadour” zaczesanie włosów z pozostawionymi wygolonymi bokami. W przypadku uniwersalnego cięcia włosy nie są jednak wysoko podniesione do góry. Mogą się na nią zdecydować ci, którzy nie mają tak długiej grzywki, która pozwoliłaby im na mocne podniesienie włosów w stylu „pompadour”. Fryzura „undercut” posiada dwie popularne odmiany. Jedna z nich polega na utrzymaniu równej długości włosów z tyłu i z przodu, natomiast w drugiej wersji włosy z przodu są dłuższe i skracane w tylnym kierunku.

Fryzura z przedziałkiem

Zastosowanie przy męskim cięciu przedziałka, tzw. „slide part” najlepiej będzie wyglądać u mężczyzn posiadających kształt twarzy inny niż kwadratowa. Przedziałek warto wykonać z tej strony, z której profil twarzy wygląda lepiej. Dzięki „slide part” twarz będzie optycznie wydłużona. Chociaż klasyczna wersja tej fryzury przewiduje zaczesanie włosów na bok, jej najnowsze modyfikacje pokazują, że równie dobrze wygląda przy włosach zaczesanych w tył.

Chociaż wybór modnych męskich fryzur nie jest mały, warto aby każda osoba znalazła taki styl, w którym nie tylko najlepiej wygląda, ale również czuje się najwygodniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here