Prostownica do loków

Z reguły zawsze chce się tego, czego nie można mieć. Nie inaczej jest w przypadku włosów. Kobiety, które mają włosy kręcone, za wszelką cenę pragną mieć proste, a te, które mają proste, marzą o włosach kręconych. Tak już jest skonstruowany ten świat, ale na szczęście są urządzenia, a także zabiegi fryzjerskie, które umożliwiają dostosowanie wyglądu włosów do potrzeb osoby, która tego właśnie pragnie. Jednym z najpopularniejszych zabiegów, jakie stosuje się od kilku lat w salonach fryzjerskich, jest bez wątpienia trwałe prostowanie włosów. Fryzjer, który je przeprowadza, nie może robić tego po raz pierwszy, więc najlepiej, gdy ma już doświadczenie, bo w końcu oddaje się w jego ręce swój wygląd. Cała procedura trwałego prostowania nie trwa długo, ale jest dość skomplikowana dla osoby, która nigdy nie miała z tym styczności.

Chcąc poddać się takiemu zabiegowi, a ma to miejsce wówczas, gdy marzy się o idealnie prostych włosach, najlepiej nie myć włosów przez kilka dni. Świeże, umyte włosy nie wchłaniają dobrze preparatu, którym się je pokrywa w celu wyprostowania. Dlatego nie trzeba martwić się i tracić czas na mycie włosów przed udaniem się do salonu. Całość trwa zaledwie godzinę, a następnie można podziwiać efekty, które utrzymują się mniej więcej trzy miesiące. Zależy to od tego, jak często myje się włosy. Wiadomo osoby, które mają przetłuszczające się włosy, muszą robić to częściej i wówczas efekt trwa stosunkowo krócej. Fryzjer, gdy rozprowadzi już preparat na włosach, poddaje je wysokiej temperaturze. Najlepsze w tym zabiegu jest to, że można pożegnać się w tym czasie z urządzeniami i marnowaniem czasu, który do tej pory spędzało się w łazience, chcąc ujarzmić swoje włosy.

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że niektóre z nich marzą o włosach kręconych. Osoby, które chcą trwałego efektu, z reguły decydują się na tak zwaną trwałą. Nazwa ta wywodzi się stąd, że efekt trwa dość długo. Nie trzeba wtedy zakładać na noc wałków, żeby móc cieszyć się pięknymi i kręconymi włosami. Fryzjer, który wykonuje ten zabieg, nawija pasma włosów na niewielkie wałki, a następnie podobnie jak w pierwszym przypadku, poddaje je działaniu wysokiej temperatury, która trwale skręca włosy. Oczywiście nie jest to taki efekt, który utrzyma się do końca życia, ale z pół roku na pewno. Jeśli z kolei nie ma się ochoty na tego typu zabiegi, które można wykonać w salonie fryzjerskim, to można zaopatrzyć się w urządzenie, dzięki któremu będzie można uzyskać podobny, albo nawet jeszcze lepszy efekt. Prostownica do loków, bo o niej mowa jest podobna do zwykłego urządzenia, którym prostuje się włosy. Też działa za pomocą ciepła, ale jej kształt jest nieco inny. Można powiedzieć, że nigdy nie jest prostokątna, lecz zaokrąglona. Dzięki wielu nakładkom, które dołączone są do zestawu, ma się możliwość stworzenia dużej ilości fantazyjnych fryzur.

Między innymi można pokarbować włosy, co było modne kilkanaście lat temu, gdy na rynek wchodziły pierwsze prostownice z jedną nakładką. Teraz ta moda wraca na salony i coraz więcej młodych dziewczyn marzy właśnie o takiej fryzurze. Można ją uzyskać w bardzo prosty sposób i to w niecałe piętnaście minut. Oczywiście wiele zależy od tego, ile ma się włosów. Jeśli są grube i gęste to cały proces karbowania trwa stosunkowo dłużej, ale jest to oczywiste i nikogo absolutnie nie dziwi. Oprócz tej nakładki dostępne są także inne. Wiele zależy od zestawu, jaki się wybierze. Te tańsze zawierają tylko trzy nakładki, a droższe nawet osiem. Jak widać, różnica jest spora, a cena nie jest aż tak bardzo zróżnicowana. Jedną z nakładek jest taka, dzięki której można uzyskać bardzo małe loki. To również jest marzenie wielu kobiet i właśnie dzięki takiej możliwości decydują się na zakup danego zestawu.

Jak widać, w dzisiejszych czasach możliwe jest uzyskanie dowolnej fryzury i to za pomocą nie tylko różnorodnych zabiegów, ale także dzięki urządzeniom, które można zakupić w sklepie i używać ich w zaciszu własnego domu. Jednego dnia można mieć proste włosy a kolejnego już kręcone. Wszystko zależy od tego, jaki ma się pomysł na siebie danego dnia i czy ma się chęć, a także czas, żeby go zrealizować. Na pewno nie należy rozpaczać, że matka natura obdarzyła kogoś takimi, a nie innymi włosami, bo zawsze można to zmienić za pomocą powyżej opisanych metod. Są one ogólnodostępne w niemal każdym salonie fryzjerskim i jeśli nie wie się, na czym dokładnie one polegają, to można taką wiedzę uzyskać od fryzjera, który będzie przeprowadzał dany zabieg. Z całą pewnością objaśni on dokładnie każdy etap i zadba o to, żeby efekt był zadowalający. Nie są to zabiegi nowe, ale takie, które są już na rynku kilkanaście lub kilka lat, więc i fryzjerzy mają wprawę w ich przeprowadzaniu. Poza tym uczą się tego na podstawowych kursach, które przygotowują ich do wykonywania tego konkretnego zawodu. Jeśli ma się ochotę na zmiany, to nie warto odkładać ich na później. Spontaniczność jest dobrą cechą, której wielu osobom brakuje. Na pewno uzyskany efekt będzie spektakularny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here