makijaż
fot. pixabay.com

Często wydaje nam się, że do wykonania efektownego makijażu potrzebne jest spore doświadczenie. Takie wnioski nasuwają nam się, gdy porównujemy efekty naszych starań z rezultatami profesjonalnych makijażystów. Zakładamy, ze do wykonania takiego makijażu potrzebne są wysokiej jakości, a więc drogie kosmetyki. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/makijazowe-tricki-czyli-na-co-zwrocic-uwage-wykonujac-makijaz/

I jedno i drugie założenie mają w sobie trochę racji, ale jak zawsze prawda leży po środku. Wystarczy poznać kilka trików doświadczonych makijażystów, by wprowadzić swój makeup na zupełnie nowy, wyższy poziom. 

  1. Tuszowanie niedoskonałości

Maskowanie niedoskonałości cery to właściwie podstawowa funkcją, jaka pełni nasz makijaż. Często w próbujemy coraz to nowych, często droższych podkładów, a to nie w nich kryje się sekret. Każdy wprawny makijażysta stawia przede wszystkim na dobrą bazę. To ona gwarantuje równomierne  rozprowadzenie podkładu na twarzy, zapobiega powstawaniu smug i efektowi maski. Dzięki niej podkład dłużej się utrzymuje i nie spływa. Baza wcale nie musi być z najwyższej półki. Już te podstawowe spełniają doskonale swoją funkcję. Drugim ważnym krokiem jest korektor nakładany pod podkład. Warto nałoży  na zmienione miejsca nieco przeschnięty korektor. Możemy nałożyć jego odrobine na nadgarstek, a po chwili dopiero w miejsce, które chcemy zamaskować.

2. Cieniowanie, modelowanie

Kolejnym trickiem makijażowym, o którym warto wiedzieć jest modelowanie. Doświadczeni wizażyści używają do niego ciemniejszych i jaśniejszych pudrów. Tu również nie ma konieczności inwestować w drogie kosmetyki. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie dobranie kolorów i nałożenie ich we właściwy sposób. Najbardziej naturalnie będą się prezentowały. Ciemniejszy nałóż na miejsc, które chciałabyś optycznie zmniejszyć czy ukryć. Najczęściej jest to obrys twarzy i zbyt szeroki nos.  Jaśniejsze z kolei na te partie, które chciałabyś podkreślić powiększyć, optycznie przybliżyć, a więc wzdłuż środkowej partii nosa, środek czoła, koniuszek brody, kości policzkowe.

Przeczytaj też: http://littlebaby.pl/na-co-zwrocic-uwage-kupujac-posciel-dla-niemowlat/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here