Warto mieć komplet garnków żeliwnych

Przygotowywanie potraw jest dużo łatwiejsze, jeśli naczynia kuchenne, a przede wszystkim garnki, są doskonałej jakości. Do kupienia są garnki wykonane z różnego rodzaju materiałów – od stali po szkło. Jedną z opcji są też garnki żeliwne. Od lat uznawane za wyjątkowo trwałe i praktyczne. Warto zainwestować w zakup kompletu takich garnków i ich używać.

Trwałość takich garnków można liczyć w latach

Najpopularniejsze stalowe garnki można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Wystarczy jednak kilka miesięcy ich użytkowania, by nie wyglądały tak ładnie jak na początku. Bardzo szybko przebarwiają się od temperatury, często też na ściankach czy dnie takich garnków pojawiają się ślady po przypalonych potrawach. W przypadku garnków żeliwnych nie ma takiego ryzyka. Powłoka przez długie lata będzie wyglądać tak jak na początku, nawet jeśli zdarzy nam się w takich garnkach coś przypalić. Są łatwe do wyczyszczenia i niezwykle wręcz trwałe. Żeliwo, które jest używane do produkcji garnków, nie jest tak kruche jak to wykorzystywane do wytwarzania innych rzeczy. Nie ma więc ryzyka pękania takich garnków czy pojawiania się na nich wyszczerbień.

Do różnych typów kuchenek

Ogromną zaletą takich garnków jest możliwość używania ich zarówno na kuchenkach gazowych jak i indukcyjnych. W przypadku wielu garnków stalowych jest inaczej. Żeliwnych można używać na różnego typu kuchenkach, nie ryzykując ich zniszczenia czy też pogorszenia stanu. Oczywiście jak wszystkie garnki i żeliwne trzeba regularnie myć i czyścić. Nie jest to jednak żadnym problemem. W przeciwieństwie do garnków z powłoką teflonową, w przypadku żeliwnych nie ma konieczności mycia bardzo delikatnego i ciągłego uważania, by nie zarysować ich powłoki. Garnki z żeliwa, można myć tak jak wszystkie naczynia, usuwanie zanieczyszczeń nie jest zaś trudne.

Najlepiej kupować komplety garnków

Można kupić różnego rodzaju pojedyncze garnki żeliwne, jednak zakup kompletu jest o wiele lepszym rozwiązaniem. W komplecie takie garnki są bowiem o wiele tańsze niż takie same ale kupowane na sztuki. Komplet garnków żeliwnych to zauważalny wydatek, jest to jednak inwestycja na wiele lat. Przez długi czas bowiem nie będzie potrzeby zastępowania ich innymi garnkami.

Garnki żeliwne dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here