Włosy blond

Zwykle na pielęgnację włosów nie przeznaczamy zbyt wiele czasu. Dla większości osób polega ona na tym, żeby włosy umyć, nałożyć odzywkę i raz na jakiś czas wykonać koloryzację. W przypadku kobiet, które nie muszą lub nie chcą farbować włosów, pielęgnacja kończy się na dwóch pierwszych czynnościach.

Warto jednak zastanowić się, czy nasze włosy nie potrzebują więcej zainteresowania. Dobrze byłoby je poobserwować, zastanowić się, czy ostatnio nadmiernie, nie wypadają. Nawet jeśli nie zauważyłyśmy zmian, które by nas zaniepokoiły, warto wprowadzić więcej dbałością kosmyki. Włosy są delikatne, codziennie muszą mierzyć się z przeciwnościami, w postaci mechanicznych oddziaływań takich jak spinki czy gumki do włosów, o ile mocną nie ściskamy gumkami włosów, nic się nie dzieje. Jeśli jednak coraz częściej odczuwamy, że bolą nas cebulki, dobrze byłoby od czasu do czasu a może nawet codziennie masować skórę głowy.

Może się również okazać, że ów ból wynika, z tego, że włosy są zbyt obciążone inwazyjnymi metodami wnikania w ich strukturę i dlatego się buntują.

Włosy stanowią ważny atrybut kobiecości, dlatego kobiety lubią eksperymentować właśnie na nich i co jakiś czas odmienić swój wygląd, nie ma w tym nic złego, o ile nie przesadzamy i zmiany nie odbijają się negatywnie.

Niektóre kobiety tak bardzo przyzwyczaiły się do farbowania, że nie mogą się tego oduczyć, chodzenie do fryzjera stało się dla nich rutyna, nawet, wtedy kiedy nie do końca zadowolone są z efektów jego pracy. Dobrze jest zastanowić się, czy nie dałybyśmy radę samodzielnie, w domowych warunkach farbować włosy. Robi to wiele kobiet i osiągają świetne rezultaty. Na kanale youtube jest mnóstwo filmików, w których dziewczyny pokazują, jak można w łatwy sposób wykonać pewne zabiegi, bez większego ryzyka. Jest to naprawdę godne polecenia.
Włosy blond z refleksami najłatwiej uzyskać na włosach, których naturalny kolor przypomina blond, w przeciwnym razie potrzebne będzie rozjaśnianie, a ono dość mocno wpływa na strukturę włosa, uszkadzając ją. Dochodzi do tego w wyniku zastosowania utleniacza. Oczywiście, nie oznacza to, ze takie zniszczenie będzie od razu widoczne, choć są drastyczne przypadki, kiedy włosy się jakby wypalają lub ciągną jak guma. Nie ma wtedy innego wyjścia, trzeba je ściąć. A jest to pewnego rodzaju mała tragedia, dla większości kobiet, ponieważ każda z nas marzy o długich i gęstych włosach. Ścinamy je dopiero wtedy, gdy przerzedzenie jest już widoczne, włosy są zniszczone i nie ma sensu ich trzymać na głowie przez długi czas. Niestety włosy dość wolno odrastają. Mówi się, że jest to około 1-2 cm na miesiąc. U każdej kobiety jest to na pewno kwesta indywidualna i może się zdarzyć, że komuś włosy rosną bardzo szybko. Wpływ może mieć na to faza księżyca, w której podcięliśmy końcówki, ale nie jest to rzecz jasna jedyny czynnik, który wpływa na porost włosów.

Dobrze jest od czasu do czasu zastosować naturalną maskę odżywczą. Można ją przygotować samodzielnie na przykład dobre rezultaty daje żółtko oraz miód. To produkty, które mają mnóstwo witamin. Kobiety stosowały je już dawno temu. Włosy blond dobrze wyglądają szczególnie latem, kiedy słońce dodatkowo je rozjaśnia.

Jeśli zdecydujemy się dokonać metamorfozy samodzielnie, warto kupić farbę, która mocno nie poniszczy nam kosmyków. Nie chodzi o to, aby wejść do drogerii i kupić produkt najdroższy. Można przecież znaleźć mnóstwo opinii w Internecie i oczywiście nie znajdziemy farby idealnej, ponieważ każda ma jakieś wady, ale można wybrać optymalnie i tak, żebyśmy były zadowolone.

Jeśli się nam spodoba i rezultaty będą zadowalające, będziemy mogły same robić na włosach to, co przyjdzie nam do głowy, na pewno potrzebne jest trochę wprawy. Możemy wtedy kombinować i mieszać kolory, o ile oczywiście mamy podstawową wiedzę na ten temat. Fryzjerka musi się zwykle spieszyć, nie ma czasu wysłuchiwać naszych pomysłów i projektów i najczęściej wykonuje na włosach to, co umie. To, co sprawdziło się u innych Pań, a przecież każda z nas jest inna. Nie ma dwóch identycznych twarzy. Nawet dwóm blondynkach o podobnych, delikatnych rysach twarzy, będzie pasowało co innego. Dobrze jest pamiętać o szczegółach i zwracać uwagę na to, co może nam się spodobać. Co prawda nie nadążymy za śledzeniem wszystkich modowych nowości, ale warto próbować realizować to, co szczególnie jest bliskie naszemu poczuciu estetyki. Dla jednej kobiety będzie to pielęgnacja i manicure paznokci, dla innej zdrowe zadbane włosy o pięknym przyciągającym wzrok kolorze, a jeszcze dla innej makijaż, który najpiękniej w świecie oddaje naturalne piękno.

Dobrze jest codziennie szczotkować włosy, dzięki temu masujemy skórę głowy, jeśli są kręcone, może się okazać, że szczotkowanie nie pomaga zachować ich naturalnego skrętu, tylko wzmaga puszenie, ale można je codziennie wtedy czesać i codziennie moczyć.

Oczywiście to nie wygląd jest podstawą dobrego samopoczucia. Ważniejsze jest dbanie o zdrowe poczucie własnej wartości, ale atrakcyjność fizyczna może nam dodawać pewności siebie, która jest niezbędna, by się rozwijać emocjonalnie i psychicznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here