Naturalna farba do włosów - zalety i wady

Wśród preparatów kosmetycznych przeznaczonych do barwienia włosów największą popularność zyskują te, które wspaniale odmieniają kolor kosmyków, ale jednak negatywnie działają na ich ogólny stan i strukturę. Nikt jednak nie każe kobietom z nich korzystać. Tuż obok tych sztucznych i wypełnionych chemią farb pojawiają się bowiem preparaty znacznie bezpieczniejsze dla skóry i samych włosów. Na uwagę zasługuje przede wszystkim ich skład. Brakuje w nim jednego charakterystycznego związku, który pojawia się niemalże we wszystkich najzwyklejszych farbach. Chodzi tutaj oczywiście o sam amoniak. Poprawia on działanie preparatów barwiących, ale za to szkodzi samej skórze i strukturze włosów. Naukowcy wielokrotnie porównywali już do siebie farby z amoniakiem oraz farby niezawierające tego związku. Zawsze okazywało się, że te drugie są lepsze, naturalniejsze i bezpieczniejsze. Działają one delikatniej i być może nie dają aż tak spektakularnych efektów, ale za to można z nich korzystać częściej, jako że nie uszkadzają samej skóry głowy i włosów. Czy jednak taka naturalna farba do włosów może pochwalić się wyłącznie samym pozytywnym działaniem i wspaniałymi właściwościami? Czy nie ma ona przypadkiem jakichś wad, które mogłyby zniechęcić niektóre kobiety do korzystania z tego produktu?

Farby bez amoniaku uchodzą za najdelikatniejsze środki do farbowania włosów. Nie trzeba nawet znać się za bardzo na składzie takich preparatów, aby móc to stwierdzić. Każda kobieta zapytana o to, czy lepsze są farby z amoniakiem czy bez, przyznałaby lepszą ocenę tym drugim, sądząc, że im bardziej naturalny i prosty jest ich skład, tym mniej inwazyjnie muszą one działać na skórę i włosy. Oczywiście częściowo jest w tym sporo prawdy. Amoniak to chemiczna i silnie działająca substancja. Ma ona pewne dobre strony, bo poprawia efektywność samej koloryzacji. Wzmacnia intensywność występujących w farbie barwników, dzięki czemu są one w stanie pokryć nawet większą siwiznę czy ciemniejsze kosmyki. Przedłuża również efekty uzyskane na skutek farbowania. Jednocześnie jednak może niszczyć włosy i doprowadzić do ich nadmiernego puszenia się oraz przesuszania. Naturalna farba do włosów tego amoniaku natomiast kompletnie nie zawiera. Przeważnie zastępuje się go bezpieczniejszymi substancjami o dość podobnym działaniu. Również mają one za zadanie poprawiać kolor barwników i efektywność koloryzacji, ale w zamian nie podrażniają skóry głowy i nie niszczą samych włosów. Działają znacznie łagodniej i dzięki temu też można z nich korzystać częściej. Farby bez amoniaku to najlepsze produkty dla kobiet, które lubią regularnie bawić się z odcieniem swoich kosmyków i nigdy nie noszą jednego koloru dłużej niż przez parę tygodni.

Kto jednak rzeczywiście może zyskać na zastąpieniu zwykłej farby preparatem bez amoniaku? U jakich kobiet te naturalniejsze i delikatniejsze produkty sprawdzą się fantastycznie? Tak naprawdę u wszystkich. Nie jest to bowiem prawdą, jakoby farba bez amoniaku nie była w stanie zmienić koloru włosów w sposób efektywny i trwały. Zadziała ona na nie niemalże tak samo jak jej chemiczna przyjaciółka. Pozwoli na uzyskanie przepięknego i intensywnego koloru i to bez odczuwania jakichkolwiek skutków ubocznych zabiegu. Nie podrażni skóry głowy i nie doprowadzi do pojawienia się nieprzyjemnych reakcji alergicznych. Mimo iż każda kobieta powinna zastąpić takim produktem swoją zwykłą ulubioną farbę, niektórym paniom jest to wręcz zalecane. Farby bez amoniaku dedykuje się przede wszystkim kobietom w ciąży. Są one dla nich delikatniejsze i tym samym bezpieczniejsze dla ich dzieciaczków. Często też takie preparaty koloryzujące stosuje się u pań mających wrażliwą skórę głowy. Zazwyczaj może ona nieodpowiednio reagować na normalne farby. Po ich zastosowaniu skóra staje się zaczerwieniona i podrażniona, może piec i swędzieć. Lepiej nie używać na niej silniejszych środków koloryzacyjnych, które mogłyby nawet doprowadzić do powstania reakcji alergicznej. Naturalne środki świetnie je zastąpią. Okażą się w pełni bezpieczne nawet dla najbardziej wrażliwej skóry głowy.

Po przeczytaniu tego tekstu każda kobieta mogłaby uznać, że naturalna farba do włosów jest niesamowitym wytworem branży kosmetycznej. Ma ona zdecydowanie mnóstwo wyjątkowych zalet. Jest tak naturalna i bezpieczna, że w każdym przypadku sprawdza się fantastycznie – nawet kobiety w ciąży, matki karmiące lub panie posiadające wrażliwą skórę głowy mogą korzystać z niej bez żadnych obaw czy niepotrzebnych wyrzutów sumienia. Nie można jednak uznać, że taka farba bez amoniaku jest produktem doskonałym. Ma ona oczywiście kilka małych wad, o których też należałoby wspomnieć, aby uzyskać jasny obraz jej właściwości. Ze względu na jej naturalny skład i delikatniejsze oddziaływanie na skórę i włosy, może ona nie gwarantować w stu procentach dobrych efektów. Często też nawet te najbardziej naturalne środki koloryzujące w pewnym stopniu niszczą włosy. Nawet z nich nie powinno się korzystać częściej niż maksymalnie raz w tygodniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here