Zagęszczanie rzęs

Masz już dosyć swojego smutnego i smętnego spojrzenia? Masz wrażenie, że Twoje oczy giną, a spojrzenie jest naprawdę niewyraźne? Wypróbuj zagęszczanie rzęs (czyli zwiększanie ich objętości) i ciesz się pięknym i głębokim spojrzeniem na długo. Niedrogi i mało inwazyjny sposób na poprawienie Twojego wizerunku i samopoczucia to właśnie to, czego szukasz. Rzęsy z całą pewnością stanowią ważny i niewątpliwie wyróżniający się element, znajdujący się na Twojej twarzy. Zatem pozwól sobie na pewien luksus i zafunduj sobie cudowne zagęszczone rzęsy. Niech Twoje spojrzenie oszałamia i pozostaje we wspomnieniach innych na długo.

Jak wygląda zabieg zagęszczania rzęs?

Najbardziej popularną metodą na przedłużenie i zagęszczenie rzęs jest wykorzystanie gotowych szablonów. Chociaż odmian różnego rodzaju szablonów jest bardzo wiele, metoda ta posiada jedną główną wadę, a mianowicie to, że jej efekty są bardzo krótkotrwałe. Tym samym tego rodzaju rozwiązanie poleca się przede wszystkim na specjalne okoliczności, takie jak bal czy jakakolwiek inna impreza.
Zagęszczać i przedłużać rzęsy można także przy pomocy metody 1:1, 2:1, 3:1. Są to metody, w których po prostu dokleja się do naturalnych rzęs pewną odpowiednią liczbę sztucznych. Tego rodzaju metody mają znacznym zainteresowanie ze strony dużego grona kobiet, ponieważ zyskuje się dzięki nim naprawdę długie rezultaty i niezmiernie naturalny wizerunek rzęs. Przy tym niewątpliwe najbezpieczniejsze jest zagęszczanie rzęs przy użyciu metody, jaką jest metoda 1 do 1. Polega to na tym, że do 1 naszej naturalnej rzęsy dokleja się 1 sztuczną – jedwabną. W ten sposób naturalne rzęsy nie są w ogóle obciążane, a cały efekt jest bardzo naturalny. Natomiast rzęsy, wykonane w wymiarze 2D czy też 3D mogą niestety stwarzać już ryzyko nagłego wypadania i dodatkowego osłabienia naszych naturalnych rzęs.
Innym sposobem na zagęszczanie rzęs mogą być kępki rzęs. Przy czym jest to nic innego jak złożone z kępków sztucznych rzęs tak zwane „doczepki”, które powinno się doklejać do naturalnych rzęs. Niestety równocześnie metoda ta niesie za sobą znacznie więcej problemów, gdyż w ogóle nie jest ona trwała, a rzęsy po jej zastosowaniu zazwyczaj nie chcą się równo układać. Przy tym należy dodać, że sam zabieg zabiera naprawdę niewiele czasu – w opozycji do metod, takich jak rzęsy 1 do 1 czy też innych objętościowych sposobów, służących zagęszczaniu rzęs.

Zalety zabiegów zagęszczania naszych naturalnych rzęs

Zagęszczanie rzęs przynosi liczne korzyści, w tym między innymi:
– optycznie większe oczy;
– daje efekt długich, podkręconych i znacznie gęstszych rzęs;
– oszczędność czasu przeznaczanego na makijaż, wykonywany na co dzień;
– efekt tego rodzaju zabiegów może utrzymywać się bardzo długo – nawet do upływu 6 tygodni;
– brak złego oddziaływania na nasze naturalne rzęsy – jeśli zabieg zostanie wykonany prawidłowo przy pomocy jak najlepszych jakościowo sztucznych rzęs.

Bezpieczeństwo procesu zagęszczania rzęs

Zagęszczanie rzęs stanowi w pełni bezpieczny zabieg. Do jego przeprowadzenia stosuje się jak najbardziej naturalne produkty, tym samym ryzyko wystąpienia jakichkolwiek podrażnień jest naprawdę znikome, ograniczone niemal do zera. Po zaaplikowaniu rzęs można między innymi bez jakichkolwiek obaw korzystać z basenu i stosować soczewki. Warto jednak mieć na uwadze właściwą dbałość o nasze zagęszczone rzęsy, które powinno opierać się szczególnie na jak najbardziej delikatnym, lecz jednocześnie dokładnym demakijażu i rozczesywaniu rzęs. Wtenczas efekt ten z pewnością utrzyma się przez dłuższy okres czasu.

Cena tego rodzaju zabiegów, czyli czy mnie na to stać?

Czas trwania tego rodzaju zabiegów wynosi około 2 godzin. Co za tym idzie jest on przeznaczony przede wszystkim dla osób, posiadających dużą dozę cierpliwości. W związku z czym należy na niego także wydać naprawdę duże pieniądze, gdyż ceny zaczynają się mniej więcej od 200 złotych, a już nawet samo uzupełnienie stanowi koszt około 100 złotych. Jest to jednak zależne głównie od tego, jaka jest długość i gęstość naszych w pełni naturalnych rzęs. Rezultaty takiego zabiegu mogą się utrzymywać nawet do 6 tygodni, a jednak poleca się uzupełnianie rzęs mniej więcej co 3 tygodnie.

Przeciwwskazania do wykonania zagęszczania rzęs

Jak już wcześniej wspomniano zagęszczanie rzęs stanowi bezpieczny zabieg. Niektórzy mają bardziej wrażliwą skórę, a inni mniej, ale jakie są tak naprawdę przeciwwskazania do wykonania zabiegu, jakim jest zagęszczanie rzęs – zamieszczono je poniżej:
– różnego rodzaju choroby skóry;
– alergie oczu;
– brak jakichkolwiek rzęs;
– jaskra lub zaćma, czy też inne schorzenia oczu;
– opryszczka;
– posiadanie uczulenia na klej, wykorzystywany do klejenia rzęs.

W związku z powyższym choć jak wiemy ryzyko wystąpienia jakichkolwiek alergii przy zagęszczaniu rzęs jest naprawdę znikome, warto brać pod uwagę różnego rodzaju zagrożenia, związane z tym zabiegiem.
Jeśli, jesteś fanką pięknych, grubych i długich rzęs może nie warto codziennie nakładać na nie tony tuszu do rzęs, a zdecydowanie lepsze w tym wypadku może się okazać właśnie zagęszczanie, którego efekty mogą się utrzymywać przez naprawdę długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here