Zawód marynarz. Jak płacić podatki?

Zawód marynarza to niełatwy kawałek chleba. Długie miesiące spędzone poza domem. Praca u wielu armatorów, która wiąże się z niełatwymi rozliczeniami podatkowymi. Jak poradzić sobie z zawiłościami podatkowymi pracując u zagranicznych armatorów?

Podatek za pracę marynarzy naliczany jest w oparciu o umowę o uniknięciu podwójnego opodatkowania. Czy to znaczy, że marynarz nie płaci podatku w Polsce?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Podatki marynarskie to temat bardzo skomplikowany, do którego należy podejść indywidualnie. Nawet koledzy, którzy pływają na jednej jednostce mogą płacić inne podatki. Sugerowanie się, stwierdzeniem że „kolega nie płaci, więc i ja nie muszę” może doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Jak poradzić sobie z rozliczeniem podatków marynarzy oraz rozliczeniem podatków rodzin marynarzy?

Porada specjalisty

Podatki dla marynarzy są tak skomplikowanym i niejednoznacznym tematem, że warto skorzystać z pomocy specjalisty, by zyskać pewność, że podatek odprowadzony jest w odpowiedniej wysokości. Kancelaria radcowska, która od lat specjalizuje się w rozliczaniu podatków marynarskich jest w stanie udzielić wiążącego wyjaśnienia. Radca prawny radcaprawny-trojmiasto.pl/podatki-marynarskie/ jest również pomocny w momencie sporu z Urzędem Skarbowym. Reprezentowanie podatnika pozwoli marynarzowi zaoszczędzić wiele nerwów i stresu związanego z koniecznością składania wyjaśnień w US.

Kupuję samochód oraz nieruchomość

Zakup nieruchomości czy samochodu związany jest z koniecznością odprowadzenia podatku od czynności prawnych. Jest to moment, w którym marynarz zostaje zarejestrowany w ewidencji US.

Nieprawidłowo odprowadzony podatek za prace marynarzy lub brak płatności podatku od dochodów jest podstawą do wezwania podatnika do Urzędu Skarbowego w celu wyjaśnienia źródeł dochodu. Radca prawny, który pomoże w rozwikłaniu zawiłości podatkowych, jest w stanie uchronić marynarza przed takim problemem. Korzystniejszym rozwiązaniem jest wcześniejsze uregulowanie spraw podatkowych, które zaoszczędzi stresu związanego z wizytą w US.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here