Domy drewniane

Domy drewniane z bali z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Domy takie w technologii energooszczędnej zużywają mniej energii nawet o 50 procent, w porównaniu z budynkiem spełniającym aktualne normy. W ostatnich latach szturmem zdobywają one rynek domów jednorodzinnych.

Dlaczego warto rozważyć zakup domu z drewna?

                  Drewniane domy pod klucz zapewniają wysoki komfort użytkowy. Gdyż drewno posiada zdolność do samoregulacji poziomu wilgotności. Dzięki temu we wnętrzach panuje korzystny mikroklimat. Całość konstrukcji takiego domu jest lekka i prosta w pielęgnacji, również przebudowa domu z drewna jest stosunkowo prosta, np. jeżeli chodzi o przestawienie ścianek. Nie trzeba także zabezpieczać elementów konstrukcji takiego domu, ponieważ wystarczającą ochroną jest uprzednio przeprowadzony proces suszenia drzewa. Nie ma więc obawy przed pojawieniem się grzybów i wilgoci. Należy również zaznaczyć, iż cena takiego domu jest dwa razy niższa, niż domu tradycyjnego. Również szybkość budowy domu z drewna jest dwa razy szybsza, niż domu murowanego.

Ceny domów drewnianych

Coraz więcej deweloperów decyduje się na budowę drewnianych domów dla swoich potencjalnych klientów, a to wszystko dzięki temu, iż rośnie ich popularność. Domy takie budowane są zazwyczaj z drewna sosnowego, jak również świerkowego. Przykładowa cena za metr kwadratowy waha się w okolicy 1800 zł, do 2600 zł. W zależności od tego z jakiego drewna został zbudowany dany dom. Aczkolwiek szczegółowe cenniki są dostępne u deweleperów zajmujących się budowaniem drewnianych domów. Całoroczne domy „pod klucz” budowane są przez cały rok, a ich konstrukcje są odporne na działanie czynników zewnętrznych i dają gwarancję wspaniałego efektu wizualnego.

Nowelizacja ustawy o budownictwie drewnianym

Wprowadzone przepisy umożliwiają budowę drewnianych domów na gruntach Lasów Państwowych. Polskie Domy Drewniane będą mogły nabywać grunty państwowe, nabywać surowiec drzewny i prowadzić działalność związaną z energooszczędnym budownictwem drewnianym. Zamiast sprzedać drewno za granicę, rząd zamierza budować domy z drewna, które będzie można nabyć nawet za 100 tys. złotych. Natomiast maksymalna cena takiego domu ma wynosić 280 tys. złotych. Jak wskazuje ustawa, w ciągu sześciu lat ma powstać aż 46 tysięcy takich domów. Należy zaznaczyć, iż materiał wykorzystany w tym budownictwie nie jest szkodliwy dla środowiska, a przede wszystkim nabywcy takiego domu mogą dużo zaoszczędzić zarówno na ogrzewaniu, jak i na wentylacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here