Znajdź idealny tusz dla swoich rzęs

Być może do tej pory nie zwracałaś uwagi na to, z jakiej maskary w ogóle korzystasz. Kupowałaś taką, która aktualnie była na promocji. Sięgałaś po tusze kosztujące maksymalnie dziesięć złotych, zakładając, że te droższe wcale nie byłyby od nich lepsze. Nie zamierzasz zresztą tracić pieniędzy na tym podstawowym produkcie, którego używasz tak często, że już po kilku tygodniach pozbywasz się całej zawartości jego opakowania. Nie interesują cię tusze do rzęs opinie, bo wiesz także dobrze o tym, że to, co sprawdziło się świetnie u innych kobiet, niekoniecznie musi zadziałać na twoje bardzo cienkie i jasne włoski. Czy wiesz jednak, że dobry tusz do rzęs może dać ci efekt niemalże sztucznych włosków? Może maksymalnie je pogrubić i zwiększyć ich widoczność, dzięki czemu nawet w samych pomalowanych oczach będziesz wyglądać świetnie? Jeżeli póki co nie miałaś takiej świadomości, najprawdopodobniej nigdy nie zdarzyło ci się korzystać odpowiedniej maskary. Nie starałaś się nawet kupić takiej, która byłaby dopasowana do rodzaju twoich włosków, a jest to przecież podstawa udanego wyboru. Szukając takiej maskary w sklepach, przede wszystkim zwróć uwagę na dołączoną do niej szczoteczkę. To nie rodzaj samego płynu wpływa na efektywność twojego makijażu. Zależy on głównie od samej szczoteczki, jej formy oraz ogólnego rozmiaru. Skoro do tej pory nie przywiązywałaś zbyt dużej wagi do malowania swoich rzęs, teraz nadeszła najwyższa pora na to, by to zmienić. Przyjrzyj się raz jeszcze swoim włoskom. Obiektywnie oceń ich stan i wygląd. Zobacz, czy są grube i mocne, czy bardziej delikatne i jasne. Pomyśl również, jakich efektów oczekiwałabyś od samej maskary. Jeżeli odpowiesz sobie na te wszystkie pytania, będziesz już odpowiednio przygotowana do tego, by wyruszyć na swoje zakupy kosmetyczne. Bez trudu rozeznasz się we wszystkich dostępnych maskarach i od razu wytypujesz spośród nich najlepsze dla ciebie produkty. Nie musisz za nie wiele płacić! To nie cena tuszu do rzęs decyduje o jego jakości.

Powinnaś zatem koniecznie trzymać się zasady mówiącej o tym, że to sama szczoteczka decyduje o jakości tuszu i o tym, jakie efekty możesz z jego pomocą uzyskiwać. Koniecznie na nią spójrz. Jeżeli tylko jakaś maskara wpadnie ci w oko, weź do ręki jej tester (powinien być on dostępny przy każdym produkcie), otwórz ją i oceń jakość jej szczoteczki. Jeżeli zależy ci na tym, by zwiększyć objętość swoich włosków i sprawić, by wyglądało to tak, jak gdyby było ich po prostu więcej, powinnaś szukać maskar wyposażonych w szczoteczki o krągłym kształcie. Występujące na nich włoski muszą być gęsto rozłożone na całej ich długości. Dzięki takim szczoteczkom zdołasz zmaksymalizować objętość samych rzęs. Nawet jeśli występują w nich pewne ubytki, bo z jakichś powodów twoje włoski bezustannie wypadają, zdołasz je skutecznie zamaskować i ukryć. Przestaną być one widoczne dla innych osób. Odpowiedni tusz zapewni ci atrakcyjny wachlarz gęstych rzęs, które pogłębią twoje spojrzenie.

Twój problem związany z rzęsami może być też zupełnie odwrotny. Mimo iż zazwyczaj większość kobiet chciałaby mieć na swoich powiekach gęste włoski, jeżeli sama je posiadasz, najprawdopodobniej wcale nie jesteś nimi aż tak bardzo zachwycona. Zwykły tusz kompletnie sobie z nimi nie radzi. Nie potrafi ich w żaden sposób rozdzielić, przez co na twoich powiekach tworzą się posklejane kępki, które nie wyglądają estetycznie. Próbujesz nawet rozczesywać je specjalistycznymi grzebyczkami, ale nic ci to nie daje. Wybierz zatem dla siebie taki tusz, którego szczoteczka będzie się składać z jak największej ilości drobnych i cienkich włosków. Wspaniale rozdzielą one twoje rzęsy i zapobiegną ich sklejaniu się. Możesz również zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału została wykonana twoja szczoteczka. Ta silikonowa w przypadku gęstych rzęs sprawdzi się najlepiej.

Tusze do rzęs opinie pokazują również, że kobietom bardzo często zależy na mocnym pogrubieniu i zaznaczeniu włosków. Jeżeli jesteś naturalną blondynką, najprawdopodobniej to właśnie o ten efekt ci chodzi. Jak możesz go uzyskać? Wybierając tusz i patrząc na jego szczoteczkę, zwróć uwagę na to, czy kształtem przypomina ona geometryczny stożek. Taka forma szczoteczki pozwoli ci dotrzeć do wszystkich włosków – nawet tych najcieńszych, występujących przy samym kąciku oka. Jeżeli natomiast uda ci się pokryć maskarą wszystkie rzęski, automatycznie wydadzą się one grubsze i bardziej wyraziste. Przy takim makijażu oka nie potrzebujesz żadnych innych dodatków. Możesz totalnie zrezygnować z korzystania z cieni, fluidów, pudrów czy nawet szminek. Mocno zaznaczone oczy stają się największym atutem twojego wyglądu. Dzięki nim czujesz się pięknie, a inni od razu to dostrzegają!

Bez dobrego tuszu do rzęs twój makijaż nigdy nie będzie wyglądać perfekcyjnie. Możesz nawet nakładać na powieki zróżnicowane cienie i fantastycznie je ze sobą łączyć, ale cienkie i delikatne rzęsy zniwelują wszystkie twoje starania. Zadbaj więc o to, aby cudownie je podkreślić i zaakcentować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here