Jak wybrać dobry szampon do włosów kręconych?

Szampon to zdecydowanie podstawowy preparat kosmetyczny, z którego wszyscy korzystają na co dzień. Stoi on na równi z samym żelem do mycia ciała. Osoby mające problem z mocno przetłuszczającą się skórą głowy muszą po niego sięgać niemalże codziennie, aby pozbyć się nadmiaru łoju z kosmyków i zapewnić im świeży wygląd. Dobry szampon może też od razu lekko wystylizować i ułożyć włosy. Dzięki temu później nie trzeba będzie ich jakoś specjalnie czesać i układać, aby zapewnić im dobry wygląd i spokojnie wyjść z domu do pracy. Szczególnie problematyczne na tym etapie bywają oczywiście włosy kręcone i falowane. Warto znaleźć dla nich ten idealny szampon do kręconych włosów, który już podczas samego mycia głowy zapewni im idealny skręt i trwały dobry wygląd. Oczywiście z takiego produktu nie trzeba korzystać codziennie. Można po prostu od czasu do czasu zastąpić nim najzwyklejszy szampon oczyszczający lub użyć go na specjalną okazję – przed wyjściem do klubu lub spotkaniem ze znajomymi. W takich wyjątkowych momentach sprawdzi się on doskonale! Wszystkie posiadaczki kręconych i falowanych włosów powinny koniecznie po niego sięgnąć.

Kręcone pasma od zawsze uchodziły za typowo kobiecy, bardzo seksowny atrybut. Wzbudzały spory zachwyt i to zarówno wśród pań, jak i wśród samych mężczyzn. Właścicielki kosmyków prostych niemalże jak drut zawsze z wielką zazdrością spoglądają na swoje koleżanki, które codziennie przychodzą do pracy z ogromną burzą fantastycznych loków na głowie. Trudno odwrócić od nich wzrok. Są tak efektowne, że nie da się ich nie zauważyć czy przejść obok nich obojętnie. Prawda jest jednak taka, że tylko posiadaczki tego najseksowniejszego typu włosów wiedzą o tym, jak wiele problemów potrafi on przysparzać. Mimo iż próbują stylizować i pielęgnować swoje pasma, one bezustannie się puszą. Gdy tylko wyjdą na zewnątrz i dopadnie je silniejszy deszcz, włosy zaczynają wyginać się na wszystkie strony, a wtedy nie da się już nic z nimi zrobić – trzeba spiąć je w kok lub kucyk i zrujnować całą żmudnie układaną fryzurę. W kilku prostych słowach można jednak wyjaśnić kobietom główne zasady pielęgnowania włosów kręconych. Najważniejszą rolę odegra w nich sam szampon do wkręconych włosów. Musi on spełniać konkretne warunki i wykazywać się specjalnymi właściwościami. Tylko w takim przypadku dobrze sprawdzi się nawet na mocno pofalowanych włosach.

Włosy, które naturalnie się kręcą, zazwyczaj mają tendencję do przesuszania się. Z tego powodu nie powinno się ich myć zbyt często. Nakładając na nie każdego dnia głęboko oczyszczający szampon, można jedynie pogorszyć ich stan i sprawić, że staną się one jeszcze bardziej przesuszone. Takie kręcone włosy są też bardzo podatne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Mimo iż teoretycznie zawsze mocno się puszą i z tego powodu powinny mieć niesamowitą objętość, często tuż przy samej nasadzie mogą zbyt mocno przylegać do skóry i klapnąć. Brak odpowiedniej pielęgnacji jeszcze bardziej pogarsza ich wygląd. Sprawia, że włosów nie da się już w żaden sposób okiełznać, a nawet rozczesanie ich po myciu staje się ogromnym problemem i wielką trudnością. Kobiety, które wiedzą doskonale, o czym tutaj mówimy, powinny koniecznie dowiedzieć się, jaki szampon do kręconych włosów zadziałałby na ich pasma najlepiej i pomógłby im je ujarzmić. Taki preparat naprawdę istnieje! Trzeba tylko umiejętnie odróżnić go od tych wszystkich zwykłych i kiepskich kosmetyków do mycia włosów.

Jak wybrać idealny szampon do włosów kręconych? Przeglądając wszystkie preparaty występujące na sklepowych półkach, każdy z nich najlepiej wziąć do ręki, odwrócić na drugą stronę i przeczytać jego skład. Pewne substancje nie powinny się w nim pojawić. Dobry szampon do włosów kręconych nie może zawierać związków SLS, które jedynie na pierwszy rzut oka wygładzają i nawilżają włosy. W rzeczywistości bowiem działają na nie tak silnie, że uszkadzają ich naturalną strukturę. Po umyciu włosów takim szamponem loki na pewno nie będą wyglądać dobrze. Pierwsza zasada jest więc taka, aby wybierać produkty myjące, które nie będą zawierać w sobie związku SLS. Nie powinny jednak pojawić się w nich również żadne silikony. Mimo iż są one chętnie stosowane przez kobiety, bo w teorii upiększają włosy i tworzą na nich wspaniałą błyszczącą poświatę, jeżeli korzysta się z nich zbyt często, kosmyki się do nich przyzwyczajają i potem bez nich nigdy nie wyglądają dobrze. Ostatnia zasada mówi o tym, by taki szampon do kręconych włosów nie został wyposażony w żadne syntetyczne polimery. Działają one niemalże tak samo jak sztuczne silikony, dlatego lepiej nie przyzwyczajać do nich swoich pasm.

Dobry szampon do włosów może zdziałać naprawdę wiele. Wbrew pozorom nie służy on wyłącznie do oczyszczania skóry głowy i usuwania z samych pasm resztek lakierów, żelów czy pianek. W przypadku włosów kręconych może nawet zminimalizować ich puszenie się, atrakcyjnie je wygładzić i zapewnić im lepszy skręt. Dobrą wiadomością dla kobiet będzie również to, że takie szampony nie są wcale drogie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here