Co powinno znaleźć się w klatce dla królika

Domowy królik – ulubieniec dzieci, przymilny zwierzak, który zachwyca każdego swoim radosnym sposobem bycia. Jest cudownym towarzyszem, a jednocześnie nieco mniej wymagającym zwierzątkiem niż piesek. Nic więc dziwnego, że tak często towarzyszy nam w domu. Aby go jednak posiadać, warto zainwestować w odpowiednie wyposażenie, które pozwoli mu cieszyć się życiem u naszego boku.

Klatka zapewniająca bezpieczeństwo

Klatki dla królików są podstawowymi elementami wyposażenia dla każdego, kto posiada te wspaniałe zwierzątka. Klatka jest swojego rodzaju domem dla pupila, w którym musi się on czuć bezpiecznie. Jednocześnie faktycznie ma zapewnić bezpieczeństwo małemu przyjacielowi, na przykład chroniąc go przed ciekawskimi zwierzętami naszych gości, którzy czasami przychodzą do nas ze swoimi czworonogami.

Jednocześnie klatka gwarantuje bezpieczeństwo otoczeniu. Króliki niestety są gryzoniami, które wypuszczone na zewnątrz potrafią obgryzać przedmioty użytkowe, jak choćby buty. Z tego względu podczas każdej naszej nieobecności królik powinien znaleźć się w klatce, które zabezpieczy przed nim naszą własność.

Domek dla odstresowania

Klatka ma być azylem królika, ale żeby spełniała to wymaganie, powinna zostać wyposażona w przedmioty dla niego konieczne i lubiane. Najlepszym pomysłem jest instalacja domku, który jednocześnie stworzy półeczkę dla królika w połowie klatki. Jeśli pupil będzie chciał, w każdej chwili będzie mógł schować się przed ludźmi czy innymi zwierzętami, co pozwoli mu żyć długo, szczęśliwie i bez zbędnego stresu.

Kuwetka dla królika

Jeśli chcesz, aby twój mały przyjaciel miał jak najbardziej czystą i higieniczną klatkę, powinieneś umieścić w niej kuwetę. Zazwyczaj są to wstawiane do jednego z rogów pojemniczki, mające nieco obniżony brzeg, dzięki czemu łatwiej jest królikowi wejść do środka. Stosowanie tego rozwiązania pozwala na utrzymanie lepszych warunków w klatce zwierzęcia.

Paśniki, miseczki i poidełka

Obowiązkowym wyposażeniem każdej klatki dla królika są akcesoria pomagające w jego karmieniu. W nowoczesnej klatce często paśniki są już wbudowane w jednym z miejsc, co ułatwia dostarczanie niezbędnych składników królikowi. W wielu znajdziemy też od razu wbudowane poidełka, przeznaczone na wodę.

A jeśli akcesoriów tych nie ma w klatce od momentu jej kupienia, oczywiście należy je dodać samodzielnie. Najlepiej sprawdzą się plastikowe lub metalowe, które nie ulegną stłuczeniu w przeciwieństwie do ceramicznych i będą łatwe do utrzymania w czystości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here