Dlaczego warto zdecydować się na płytki ceramiczne na ścianie w kuchni

Kuchenna ściana znajdująca się nad blatem, na którym przygotowywane są wszystkie posiłki, jest szczególnie narażona na uszkodzenia i zabrudzenia. W związku z tym, że wiele rodzajów farb nie pozwala na zmywanie, warto zainwestować w łatwiejszy do czyszczenia sposób wykończenia wnętrza. Staną się nim właśnie płytki ceramiczne.

Płytki odporne na zabrudzenia i zmywanie

Ważną cechą płytek ceramicznych do kuchni jest ich wysoka odporność na zmywanie i działanie wody z dodatkiem chemii domowej. Dzięki temu po ewentualnym zabrudzeniu płytki do kuchni można będzie z łatwością pielęgnować i zmywać, szybko doprowadzając je do ładu.

Co więcej, płytki do kuchni są odporne na różnego rodzaju zabrudzenia. Niska nasiąkliwość ceramiki sprawia, że brud, woda z dodatkami, resztki jedzenia czy też oleje nie są w stanie wniknąć w strukturę płytki. Pozostają na jej powierzchni, dzięki czemu po ich umyciu możemy być pewni, że nigdzie nie pozostanie żadna plama.

Para, której nigdy nie brakuje, nic im nie zrobi

Podczas gotowania, smażenia czy pieczenia zawsze wydziela się do atmosfery większa ilość wody niż ta, którą spotykamy w innych pomieszczeniach domowych. W związku z tym ściany kuchenne powinny być zabezpieczone przed jej działaniem, aby nie pokrywały się pleśnią czy nieestetycznym nalotem. Płytki kuchenne z pewnością sprostają temu zadaniu, ponieważ para wodna nie robi na nich żadnego wrażenia i nie jest w stanie w nie wnikać.

Płytki odporne na zniszczenia

Kuchnia to miejsce, w którym zawsze wiele się dzieje. Wspólne rodzinne gotowanie albo wypieki z dziećmi to niesamowita frajda, ale też szansa na to, iż coś się nie powiedzie. Mała katastrofa nie musi jednak przerodzić się w wielką, kiedy dobrze zabezpieczymy zarówno podłogę, jak i ściany przed zniszczeniem.

Właśnie dlatego polecamy kuchenne płytki ścienne, które pozwolą ochronić pionowe powierzchnie przed wszystkimi uszkodzeniami. Są odporne nie tylko na zabrudzenia, wilgoć i zmywanie, ale też na ewentualne urazy mechaniczne. Nie ulegają łatwo rozbiciu, a ich powierzchnia nie ściera się, dzięki czemu zawsze zachowują tak samo piękny wygląd.

Estetyczne wykończenie kuchni, które będzie jej ozdobą

Oprócz tego, że pragniemy z kuchni uczynić miejsce wygodne i przyjazne dla każdego użytkownika, musimy także pamiętać o jej wyglądzie. Ma być nie tylko funkcjonalna, ale też ładna i dopasowana do naszego gustu, aby przebywanie w niej było przyjemne.

Również pod tym względem płytki kuchenne nas nie zawodzą. Możemy wybierać spośród różnych propozycji, od małych do dużych płytek w różnych kształtach i kolorach. Jeśli chcesz uzyskać naprawdę niepowtarzalne wnętrze, możesz zdecydować się na przykład na wyjątkowe modele z kolekcji Hexagon Piramidal, które pozwolą ci na dowolne ich łączenie i tworzenie niesamowitych wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here