Jak dbać i pielęgnować włosy jesienią

Jesień to pora roku, kiedy włosy nie są w najlepszej kondycji. Są przesuszone po lecie, końce się rozdwajają. Ze względu na większy stres mogą też bardziej wypadać. Stąd jesienią w sposób szczególny trzeba zadbać o nawilżenie i odżywienie włosów. Warto dowiedzieć się więcej na temat odpowiedniej męskiej pielęgnacji włosów. Na co warto postawić?

Pamiętaj o myciu włosów odpowiednim szamponem i właściwej częstotliwości mycia

Czy wiesz, że zbyt częste mycie głowy może osłabiać cebulki włosa? Oczywiście może zdarzyć się tak, że masz przetłuszczające się włosy, a w związku z tym nie masz szczególnie wyjścia jeśli chodzi o częstotliwość mycia. Pamiętaj jednak, że jeśli myjesz włosy często formuła szamponu powinna być jak najbardziej naturalna. Unikaj produktów zawierających SLS i SLES bowiem wtedy pozbawiasz włosy naturalnej bariery ochronnej w postaci sebum. Tak jak wiele naturalnie produkowanych składników, tak i sebum, czyli mieszanina substancji lipidowych, jest potrzebne dla skóry głowy i włosów. Oczywiście jego nadprodukcja jest niekorzystna, bo prowadzi do zatykania porów, łojotokowego zapalenia skóry głowy, ale niedobór także jest szkodliwy. Trzeba zatem odpowiednio dobrać szampon do rodzaju włosów.

Sięgnij po odżywkę, która pomoże ujarzmić dłuższe włosy

Jeśli nie masz fryzury militarnej, a dłuższe cięcie i Twoje włosy mają tendencję do plątania się i puszenia, a na głowie masz swoiste gniazdo, które trudno jest ujarzmić tylko przez stosowanie szamponu, wybierz odpowiednią odżywkę, która pomoże Ci rozczesać włosy. Znajdziesz zarówno odżywki do włosów przetłuszczających się, jak i suchych czy łamliwych, farbowanych, ale i tych z problemem łupieżu. Zawsze dobieraj szampon do swoich włosów czy aktualnego problemu, z którym się borykasz. Odżywka ze spłukiwaniem będzie miała mocniejsze działanie niż tonik, którego się nie spłukuje. Oczywiście jeśli, Twoje włosy nie są zniszczone, to możesz sięgnąć właśnie po odżywkę bez spłukiwania, oczywiście taką, która nie będzie nadmiernie obciążać Twoich włosów, które po lecie są już osłabione.

Jak układać włosy jesienią?

Jesienią zaczynamy nosić czapki, dlatego fryzura musi być odpowiednio dobrana, by po zdjęciu nakrycia głowy włosy nie żyły własnym życiem, tylko były nadal dobrze ułożone. Na pewno mogą sprawdzić się pasty do włosów. Dzięki takim produktom bez trudu ułożysz fryzurę typu slick back czy side part. Oczywiście sprawdzą się nie tylko do włosów zaczesanych na gładko, ale i tych, którym chce się nadać więcej objętości. W takim przypadku, aby fryzury nie zepsuć, trzeba wybrać messy hair, a także czapkę typu beanie. Pasta do włosów męska może mieć mocny chwyt i po takie produkty warto sięgać, jeśli chce się uzyskać trwały efekt na cały dzień. Oczywiście nieodłącznym elementem do układania włosów, by nadać im objętości powinna być też szczotka do włosów. Ona w połączeniu z pastą do włosów, a także suszarką z dyfuzorem może zdziałać cuda.

Podcinianie ma znaczenie

Bez wątpienia, aby przerwać wypadanie włosów, czyli znacząco je ograniczyć należy po okresie letnim udać się, by podciąć końcówki i nadać fryzurze odpowiedni kształt. Można zdecydować się na wygodę, ale i modne cięcie. Obydwa podejścia można połączyć, w końcu w modzie ciągle są fryzury typu buzz cute, a w przypadku middle part układanie może być wbrew pozorom bardzo proste. Wystarczy porządny przedziałek i odrobina pasty do włosów. Podcięte końce nadają fryzurze lekkości. Dzięki temu możesz się odmłodzić albo nadać po prostu fryzurze bardziej świeży wygląd.

Ponieważ włosy po lecie mogą być przesuszone, warto dbać o okresowe nawilżanie w głębszym wydaniu. Tu sprawdzi się maska do włosów, którą pozostawia się na głowie przez kilkanaście minut, a następnie spłukuje i myje włosy. Takie postępowanie wpisuje się w odwrócone mycie głowy, które jest obecnie bardzo modnym trendem choćby na TikToku. Polega na tym, że zamiast od szamponu zaczyna się od odżywki, a taki zabieg ma pomóc nadać fryzurze objętości i sprawić, że będzie mniej płaska. Czy to się sprawdza? Sami to oceńcie, ale zdjęcia influencerów wyglądają naprawdę obiecująco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here