Duży rozmiar to nie problem! 5 złotych zasad zakupu odzieży XXL dla mężczyzn

Nosisz większy rozmiar niż standardowy? W takim przypadku sprawdź, jak wybrać dla siebie najlepszą odzież męską XXL. Razem z tymi 5 złotymi zasadami znalezienie odpowiednich ubrań stanie się znacznie łatwiejsze!

Wielu mężczyzn ma trudności z wybraniem odzieży o większych rozmiarach. Wprawdzie w sklepach można znaleźć jej znacznie więcej niż przed laty, to jednak nadal problem istnieje. Gdy także często wychodzisz ze sklepu z pustymi rękoma i zdarza Ci się wiele zwrotów ze sklepów internetowych, zobacz, jakimi zasadami warto kierować się przy zakupie odzieży męskiej XXL.

  1. Dobierz ubranie w swoim rozmiarze

Bardzo częstym dylematem przy zakupie odzieży XXL jest dopasowanie jej właściwego rozmiaru. Producenci oferują ubrania w rozmiarówkach sięgających nawet do 7XL czy 8XL, dlatego zdarza się, że klient po prostu kupuje jak największe ubranie, w którym po prostu się mieści. To błąd!

Także wtedy, gdy nosi się duży rozmiar, można wyglądać dobrze i czuć się komfortowo. Kluczem jest wybranie takiej odzieży, która ma prawidłowy rozmiar. W tym celu warto przymierzyć sąsiadujące ze sobą ubrania. To leżące prawidłowo powinno być dopasowane, ale też nie powinno obciskać.

  1. Wybieraj dopasowane fasony

Dopasowane fasony nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla osób, które są szczupłe. Dobrze wyglądają również na osobach noszących odzież o większych rozmiarach.

Przy zakupie spodni warto zdecydować się na takie, które będą miały lekko zwężane nogawki zamiast tych o nogawkach prostych. Taki prosty trik pozwala na optyczne wyszczuplenie sylwetki. Podobnie jest w przypadku innych ubrań – warto zdecydować się na zakupienie tych, które będą bliżej sylwetki niż tych luźnych, które dodają kilogramów.

  1. Zwróć uwagę na jakość materiału

Dobre ubrania nie tylko są dobrze dopasowane, ale również wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Zatem wtedy, gdy poszukiwana jest odzież męska w dużych rozmiarach, warto zdecydować się na taką, która wykonana jest z tkanin wyróżniających się trwałością, wytrzymałością, ale też komfortem.

Najlepiej postawić na ubrania z naturalnych włókien, na przykład z bawełny, wiskozy, wełny, lnu. Taka odzież nie powoduje nasilenia potliwości, dlatego jest też bardzo komfortowa podczas ciepłych, ale też chłodniejszych dni. Ubrania z technicznych tkanin najlepiej nadają się z kolei do uprawiania sportów, na przykład na siłownię, do biegania lub jeżdżenia na rowerze.

  1. Szukaj pasujących wzorów

Duże znaczenie przy zakupie odpowiedniego ubrania w większym rozmiarze ma także jego wzór oraz kolor. W przypadku odzieży XXL najlepiej zdecydować się na odzież w stonowanych, ciemniejszych kolorach, z którą można nadać sylwetce szczuplejszy wygląd.

Klasyka to czerń, ale warto wskazać, że poza nią do wyboru jest też wiele innych barw, które będą kapitalnie prezentowały się na osobach noszących większą odzież. To między innymi kolor granatowy, ciemnozielony, szary, bordowy. Jasne kolory najlepiej zestawiać wtedy z ciemniejszymi, na przykład jaśniejszą koszulkę z ciemnymi spodniami i bluzą.

  1. Kupuj również w internecie

Nie każdy mężczyzna z większą masą ma w okolicy sklepy stacjonarne, w których może zakupić dla siebie odpowiednią odzież. Właśnie dlatego przy jej poszukiwaniu warto również zwrócić uwagę na ubrania dostępne w internecie.

Sprzedawana w internecie odzież męska w dużych rozmiarach to różnorodne marki i fasony. Można znaleźć wśród niej ubrania na co dzień w casualowym stylu, ale również te przeznaczone na bardziej uroczyste okoliczności, na przykład wesele, bankiet, do pracy, w której obowiązuje dress-code.

Gdy okaże się, że ubranie kupione online nie będzie pasować, można także skorzystać z procedury zwrotu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here