usg kolana warszawa

Zwykłe badanie nie zawsze pozwala na określenie stanu kolana i podjęcie dalszych kroków związanych z leczeniem ewentualnych schorzeń bądź innych dolegliwości. Znacznie dokładniejszą analizę umożliwia artroskopia, realizowana przy użyciu nowoczesnego sprzętu.

Problemy z kolanami dotykają sporą część społeczeństwa. Dotyczą one nie tylko seniorów, ale również ludzi młodszych – zarówno tych aktywnych fizycznie, jak i prowadzących raczej siedzący tryb życia. Wynika to między innymi z obciążeń, jakimi poddawane jest kolano. Jak wiadomo, bez prawidłowego funkcjonowania tego stawu trudno myśleć o zwykłym chodzeniu, nie wspominając już o wykonywaniu bardziej skomplikowanych czynności.

Niestety, wspomniane wcześniej przeciążenia mogą sprawić, że sprawność kolana zostanie w sposób znaczący obniżona, co oczywiście znacząco utrudni codzienne życie. Żeby wykryć źródło problemu, zlecane są konkretne badania – zarówno te podstawowe, jak i specjalistyczne. Do tej drugiej grupy należy artroskopia kolana. Warto wykonać ją prywatnie. Bez konieczności oczekiwania w kolejkach.

Co to jest artroskopia? Jak się ją wykonuje?

Badanie wykonuje się w celu oceny zmian, jakie zaszły w stawie kolanowym. Dzięki temu możliwy staje się wybór optymalnej metody leczenia, która jest w stanie zapewnić najlepsze efekty. I choć artroskopia to metoda operacyjna, należy wspomnieć o tym, iż nie jest specjalnie inwazyjna. Polega ona na tak zwanym wziernikowaniu stawu kolanowego przy użyciu artroskopu. Umożliwia on analizę wewnętrznych struktur stawu, na postawie której dobierane jest dalsze leczenie.

To jednak nie wszystko. Artroskopia to bowiem także metoda leczenia. W jej trakcie lekarz może przeprowadzić między innym szycie łąkotek czy też meniscektomię, czyli oczyszczanie chrząstki. Do tego dochodzi szereg innych skutecznych zabiegów służących naprawieniu struktur stawu, a także przywróceniu sprawności działania.

Jak można się domyślić, artroskopia nie jest jedynym badaniem realizowanym w klinikach. Wymienić należy również standardowe USG kolana. Warszawa jest miastem, w którym działa wiele centrów medycznych realizujących badania ultrasonograficzne. Warto decydować się na nie w momencie pojawienia się objawów świadczących o problemach z kolanami.

Problemu nie należy bagatelizować, ponieważ szybkie wykrycie źródła dolegliwości umożliwia przyjęcie właściwej metody leczenia. To natomiast może zagwarantować wyleczenie i powrót do pełnej sprawności. Do lekarza warto więc zgłaszać się tak szybko, jak to tylko jest możliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here