Dystrybutory AdBlue

W dzisiejszych czasach wielu z nas staje się stałym bywalcem, klientem na stacjach benzynowych. Dzieje się tak ponieważ coraz więcej osób decyduje się na samochód jako swój główny transport do przemieszczania się. Jak wiadomo jest to szybkie, nie dostosowujemy się do innych podróżnych czy do z góry narzuconego przez kogoś czasu. Większość ceni sobie też podróż w pojedynkę lub w małej grupie znajomych, z rodziną.

Większość samochodów w dieslu, które teraz jeżdżą po ulicach potrzebują do uruchomienia silnika AdBlue. Co to właściwie jest? Jest to preparat, który jest swojego rodzaju roztworem mocznika. Czy jest potrzebny? Bardzo, ponieważ jeśli skończy nam się jego zapas w maszynie to ponowne uruchomienie silnika stanie się niemożliwe. Na szczęście dystrybutory AdBlue znajdziemy już teraz praktycznie na każdej stacji paliw.

Tankowanie AdBlue z dystrybutora jest banalnie proste i można to wykonać bez pomocy pracowników stacji. Jeśli nasze auto jest w miarę nowe to jedyne co jest nam potrzebne to dystrybutor AdBlue i trochę chęci. Zazwyczaj korek do całego systemu znajduje się tuż pod klapą wlewu paliwa. Samo dolewanie płynu jest niemal tak łatwe jak uzupełnianie płynu do spryskiwaczy, tak więc każdy użytkownik samochodu powinien sobie poradzić z tak nieskomplikowaną operacją. Należy pamiętać, aby po dolaniu płynu włączyć zapłon, wtedy auto powinno wyczuć różnice w poziomie płynu i będziemy mogli uruchomić silnik.

Do niedawna tankowanie AdBlue z dystrybutora nie było jeszcze aż tak popularne. Jednak teraz dystrybutory AdBlue może znaleźć na każdej większej stacji paliw typu Orlen czy Shell. Dystrybutor AdBlue powinien się znajdować zaraz w okolicy tradycyjnych dystrybutorów z pistoletami (paliwo, gaz). Tankowanie AdBlue z dystrybutora opłaca się naszej kieszeni zdecydowanie bardziej niż dolewanie go z butelki, gdzie łatwo jest przelać płyn, a należy na to szczególnie uważać. Dystrybutory AdBlue mają wbudowany pistolet, który automatycznie ‚odbije’ kiedy wyczuje, że płyn jest nalany pod korek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here