Jak kupić dobry szlaban parkingowy

Odpowiednie zabezpieczenie posiadanej własności jest naprawdę bardzo ważne. Nie tylko chroni dobytek przed kradzieżą, lecz często także przed nieuprawnionym wykorzystywaniem przez inne osoby. Z tego też właśnie powodu tak często kupowane są szlabany parkingowe.

Dlaczego warto mieć szlaban parkingowy?

Szlaban parkingowy to bardzo proste urządzenie, które jest w stanie zabezpieczyć daną przestrzeń przed wjechaniem na nią nieodpowiedniej osobie. Przeciętny szlaban składa się z ramienia, a także z napędzającego go silnika.Gdzie konkretnie szlaban może być wykorzystywany? Często spotkać się z nim można na parkingach przy galeriach handlowych, lecz oprócz tego na prywatnych parkingach czy też miejscach, które należy oddzielić od ruchu publicznego.

Jakie sterowanie szlabanem wybrać?

Przeglądając szlabany parkingowe, bez trudu można zauważyć, że na rynku występują różne wersje ich sterowania. Obecnie nie ma już mowy, aby otwierać taki szlaban samodzielnie czy też czekać na pracownika. Stosowane rozwiązania pozwalają na pełną automatykę. Co zatem jest do wyboru?Oczywiście jedną z lepszych propozycji jest szlaban na pilota, którego ramie będzie się podnosiło po naciśnięciu przycisku. Często stosuje się także szlabany na kartę dostępu, a nawet na kod. Oczywiście są to rozwiązania nieco spowalniające ruch na wjeździe i wyjeździe, więc zalecane są one na parkingach o stosunkowo niewielkiej ilości miejsc parkingowych, co zminimalizuje zatory.

Na jakie cechy szlabanu zwrócić uwagę przy zakupie?

Rzecz jasna dobry szlaban parkingowy musi charakteryzować się określonymi parametrami technicznymi, aby można go było uznać za wysokiej jakości produkt. Na co zatem trzeba zwracać uwagę przy zakupie?Zdecydowanie najważniejsze jest to, aby ramię szlabanu miało odpowiednią długość. Chodzi tu oczywiście o zabezpieczenie wjazdu, lecz nie należy stosować dłuższego ramienia, niż jest faktycznie wymagane. Im jest ono dłuższe, tym większe obciążenie stawiane jest silnikowi, co oczywiście może wpływać na szybsze zużycie.Na sam koniec powinno się jeszcze przyjrzeć szybkości pracy szlabanu. Wiele tu zależy od miejsca stosowania i natężenia ruchu. Na małych parkingach szlaban może poruszać się wolniej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Szlabany parkingowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here