Jak dbać o włosy brązowe?

Najpopularniejszym i najczęściej występującym kolorem włosów wśród kobiet jest oczywiście blond. Z natury bywa on jednak dość mysi i nieciekawy. O wiele lepiej od niego prezentuje się głęboki brąz, który dodaje urodzie wyrazistości i fantastycznie podkreśla rysy twarzy. Kobiety, które mogą pochwalić się właśnie tym wyjątkowym odcieniem, są prawdziwymi szczęściarami – złapały Pana Boga za nogi! Nie muszą wiele robić ze swoimi włosami, aby te wyglądały dobrze. Z czasem jednak, zazwyczaj wskutek oddziaływania promieniowania słonecznego, nawet ten piękny i zupełnie naturalny brąz traci swoją intensywność. Zwłaszcza w okresie letnim, kiedy tego słońca mamy pod dostatkiem, staje się jasny, wypłowiały, a gdzieniegdzie między włosami pojawiają się spore prześwity. Pielęgnacja włosów brązowych powinna być dostosowana do ich koloru. Dobrze sprawdzi się w niej szampon do włosów brązowych, ale warto też sięgnąć po inne kosmetyki czy nawet skorzystać z dobrodziejstw natury i to z nich samodzielnie tworzyć efektywnie działające preparaty. Dobra pielęgnacja pogłębi odcień brązu. Sprawi też, że włosy staną się mniej podatne na zniszczenia, a zazwyczaj to właśnie te ciemne najszybciej się łamią, rozdwajają i wypadają. Należy poświęcić im sporo uwagi, aby zawsze zachwycały one swoim intensywnym blaskiem i rewelacyjnym kolorem. Zasady pielęgnacji brązowych włosów są dość proste. Trzeba tylko je poznać, aby zacząć się do nich stosować.

Naturalne szatynki są prawdziwymi szczęściarami i to nie tylko dlatego, że ich kolor jest tak piękny, iż nie muszą go w ogóle zmieniać. Zazwyczaj bowiem to te ciemniejsze włosy, zawierające w sobie sporą ilość naturalnego barwnika, bywają mniej wymagające. Lepiej zatem nie przesadzać z ich specjalną pielęgnacją. Często mniej znaczy lepiej i w tym przypadku ta zasada ma swoje odzwierciedlenie. Aby móc to sobie udowodnić, wystarczy czasem spojrzeć na półki z tymi wszystkimi kosmetykami do włosów. Przeważają w nich preparaty przeznaczone do kosmyków jasnych bądź rudych. Nietrudno znaleźć szampony, odżywki czy maski rozjaśniające włosy. W przypadku produktów do włosów ciemnych ta oferta jest natomiast dużo bardziej uboga, wręcz ograniczona. Nie wynika to wcale z tego, że producenci nie chcą pomagać posiadaczkom kruczoczarnych bądź ciemnobrązowych pasm. Wiedzą bowiem o tym, że one nie potrzebują tej całej masy preparatów kosmetycznych. Nawet jeden szampon do włosów brązowych może im w zupełności wystarczyć. Gdyby natomiast naturalna szatynka starała się na siłę uzupełnić swoją codzienną pielęgnację kolejnymi preparatami, mogłaby osiągnąć wręcz odwrotny efekt.

Włosy ciemne z natury są też grubsze i mają większą objętość. Nie przetłuszczają się aż tak szybko jak te jasne, dlatego też można myć je rzadziej – np. dwa lub trzy razy w tygodniu. Ze względu na to, że mogą się jednak puszyć, warto zadbać o odpowiednie nawilżenie pasm. Odżywiając je z pomocą dodatkowych preparatów kosmetycznych, można zapewnić im jeszcze większy blask, którego posiadaczki blond lub rudych pasm po prostu nie są w stanie uzyskać. Wśród kosmetyków nawilżających włosy pojawiają się zróżnicowane preparaty. Należą do nich głównie olejki oraz specjalne serum. Nie powinno się jednak korzystać z nich codziennie. Nakładane każdego dnia lub po każdym umyciu włosów, mogą je nadmiernie obciążyć, przez co pasma zaczną smętnie opadać i przylegać do skóry twarzy. Olej najlepiej nakładać na włosy raz w tygodniu. Taka częstotliwość zabiegu w zupełności każdej kobiecie wystarczy.

Ciemne włosy mogą jednak rozjaśniać się od słońca. Teoretycznie promienie słoneczne nie są w stanie jakoś drastycznie zmienić ich naturalnego koloru, ale jeżeli naturalna szatynka będzie poddawać się ich działaniu zbyt często, może zacząć zauważać na swojej głowie pewne prześwity. Najlepiej więc chronić się przed tym negatywnym działaniem promieni słonecznych. Będąc na odkrytym basenie lub wylegując się na plaży, wystarczy założyć na swoją głowę kapelusz z większym rondem bądź zwykłą czapkę. Warto także pamiętać o stosowaniu kosmetyków ochronnych i przed takim opalaniem spryskać nimi włosy na całej ich długości. Stworzą one na ich powierzchni efektowną barierę zabezpieczającą przed słońcem.

Nawet naturalne brunetki i szatynki często pragną wydobyć ze swojego koloru włosów jeszcze większą głębię i maksymalną intensywność. Pozwala im na to szampon do włosów brązowych. Kosztuje często śmieszne pieniądze, bo zaledwie kilka złotych, a działa prawdziwe cuda. Delikatny efekt przyciemnienia uzyskuje się również z pomocą naturalnej henny. To doskonały produkt dla brunetek i szatynek. Nie zmienia on drastycznie naturalnego odcienia kosmyków, ale może wydobyć z niego niesamowitą głębię. Henny są zresztą bezpieczne dla samych pasm. Występują w wielu standardowych odcieniach, które z łatwością da się dostosować do naturalnego koloru włosów. Dzięki temu efekt nie będzie w żadnym wypadku sztuczny. Włosy zostają jedynie delikatnie przyciemnione, a ich kolor stanie się mocniejszy i bardziej wyrazisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here