Jak walczyć z wypadaniem włosów?

Wypadanie włosów to niezwykle powszechny problem. Trudno spotkać osobę, która nie znałaby tego zjawiska z autopsji, zwłaszcza że jest to zjawisko zupełnie naturalne. Oczywiście mowa tu o nadmiernym wypadaniu włosów, gdyż ich naturalna wymiana na nowe nie jest niczym niezwykłym i jest jak najbardziej pożądana. W ten sposób traci się nawet do stu włosów dziennie, które wypadają, przeżywszy wszystkie cykle, by zrobić miejsce nowym włosom wyrastającym z cebulek. Jednak jeśli włosów wypada więcej niż sto dziennie, można mówić o ich nadmiernym wypadaniu i na pewno trzeba z tym walczyć. Nikt nie chce mieć rzadszych włosów, a właśnie tym skutkuje to zjawisko. Poza tym, jako że jest ono nieprawidłowe, jasno sygnalizuje, że jest coś nie w porządku. Może to dotyczyć zarówno samych włosów lub skóry głowy – może to być reakcja na przykład na nieodpowiednią stylizację – jak i dotyczyć problemów ze zdrowiem, a więc oznaczać głębszy problem. Także z tego względu ważne jest, by podjąć walkę z wypadaniem włosów i w tym celu na przykład unormować poziom hormonów.
Zanim więc zacznie się stosować jakiekolwiek preparaty przeciw wypadaniu włosów, trzeba wpierw zastanowić się, co spowodowało wypadanie. Jeśli nie widzi się takiej przyczyny, jak na przykład zmiana pory roku (włosy mocniej wypadają jesienią i wiosną) czy niewłaściwa stylizacja i pielęgnacja, potrzebne może być wykonanie badań. Nie warto tego zaniedbywać, gdyż chodzi tu nie tylko o włosy. Jeśli nadmiernie wypadają, może to oznaczać na przykład problemy z tarczycą czy niedobór ważnych składników, na przykład biotyny czy żelaza. Warto więc wybrać się do lekarza i poprosić go o skierowanie na odpowiednie badania. Jeśli się tego nie zrobi, a przyczyną wypadania jest na przykład niedobór ważnego składnika, używanie nawet najlepszych preparatów na wypadanie może nic nie zmienić – włosy dalej będą tracone w masowych ilościach.
Jednak czasem zdarza się, że nawet wizyta u lekarza niewiele zmienia, gdyż na przykład wszystko w organizmie jest w porządku. Jak wówczas sobie pomóc? Na rynku można znaleźć ogromną ilość wszelkiego rodzaju preparatów na wypadanie, mających bardzo różne formy. Ich ilość najlepiej świadczy o tym, na jak szeroką skalę zakrojony jest to problem. Z wypadaniem starają się jednak walczyć głównie kobiety. Choć problem ten w pewnym wieku dotyka niemal wszystkich mężczyzn, co łatwo można zauważyć, panowie rzadko mają cierpliwość do stosowania produktów przeciw wypadaniu bądź też wstydzą się zacząć ich używać. Na pewno zaś warto to zrobić,gdyż może to dać bardzo dobre skutki. Trzeba jednak pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim na pewno warto postawić na lepsze preparaty, co często oznacza konieczność poniesienia większych wydatków. Tanie preparaty za kilka czy kilkanaście złotych co prawda także mogą działać dobrze, jak nafta kosmetyczna czy olejek rycynowy, jednak jeśli ma się problem z silnym wypadaniem włosów, potrzebne mogą być wysoko zaawansowane produkty. Droższe preparaty znanych marek mają skład opracowywany latami, często z opatentowanymi składnikami, dzięki czemu można mieć większą szansę na zahamowanie wypadania oraz porost włosów, co pomoże odzyskać ich gęstość. Jednak nawet w przypadku takich preparatów wskazana jest cierpliwość – to kolejna kwestia. Rzadko zdarza się, by nawet najlepszy środek podziałał w rekordowo krótkim czasie. Z tego powodu ważne jest, by sięgać po sposoby na walkę z wypadaniem włosów odpowiednio wcześnie, by nie stracić za dużo włosów – trzeba pamiętać, że potem długo będzie się czekać na ich ponowne zagęszczenie, gdyż nawet jeśli włosy zaczną odrastać, wiele czasu zajmie im osiągnięcie odpowiedniej długości. Najlepiej będzie przy tym, jeśli chce się wyraźnych i szybkich efektów, postawić na kilka produktów jednocześnie. W sklepach zwykle można znaleźć całe linie produktów na wypadanie, na przykład szampon, odżywkę i preparat do wcierania. Takie połączenie działań pozwala szybko uporać się z problemem wypadania, choć zakup takiej serii na pewno będzie sporym wydatkiem.
O czym jeszcze warto pamiętać? Choć preparaty na wypadanie włosów mają różne formy, najwięcej można zyskać, gdy wybiera się produkty do wcierania. Zwykle się ich nie spłukuje, a więc pozostają one na głowie przez czas dużo dłuższy niż szampon czy odżywka. Zresztą jeśli chce się zahamować wypadanie włosów, trzeba działać na skórę głowy, a nie na włosy. W dodatku przy wcieraniu takich preparatów siłą rzeczy wykonuje się masaż skóry głowy, który sam w sobie może być skutecznym remedium na wypadanie włosów i pobudzać ich odrost. Dlaczego? Ponieważ masaż pobudza krążenie krwi, dzięki czemu cebulki i mieszki włosowe są lepiej natlenione oraz otrzymują z krwią substancje odżywcze. Kiedy więc walczy się z wypadaniem włosów, niezależnie od tego, co jeszcze się stosuje, na pewno warto włączyć do swej kuracji taki specyfik. Są to zwykle preparaty ziołowe, które pomagają odżywić cebulki oraz zachować skórę głowy w dobrej kondycji, a to jest niezbędne,by móc cieszyć się silnymi i pięknymi włosami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here