Jak się zdejmuje soczewki

Kiedy pierwszy raz zastanawiamy się nad używaniem szkieł kontaktowych do skorygowania wady wzroku, zdejmowanie soczewek kontaktowych większości z nas wydaje się niezwykle trudne. Tymczasem zazwyczaj już po pierwszej wizycie u okulisty lub optometrysty opanujemy cały proces, który stanie się podobną codzienną rutyną, jak mycie zębów. Jak wygląda w praktyce zdejmowanie soczewek kontaktowych – sprawdź razem z marką Acuvue, renomowanym producentem szkieł kontaktowych do korygowania wad wzroku takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, prezbiopia i astygmatyzm.

Czynności poprzedzające zdejmowanie soczewek

Co prawda w dobie pandemii koronawirusa częste mycie rąk stało się również jednym z naszych codziennych i częstych przyzwyczajeń, jednak nie możemy zapominać, że również przystępując do zdejmowania soczewek kontaktowych, musimy zrobić to jeszcze raz. Starajmy się przy tym używać delikatnego mydła hipoalergicznego i wycierać dłonie w ręczniki, które się nie strzępią. Oczy i ich okolice są niezwykle wrażliwe na wszelkiego rodzaju podrażnienia, zadbajmy więc o własny komfort, wybierając odpowiednie produkty do mycia i suszenia rąk przed zdjęciem soczewek – dowiedz się więcej na: https://www.acuvue.pl/noszenie-pielegnacja-soczewek/zakladanie-i-zdejmowanie-soczewek

Proces zdejmowania soczewek kontaktowych

Warto zdejmowanie soczewek zaczynać zawsze od prawego oka, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko pomylenia szkieł. Kierujemy następnie wzrok ku górze i delikatnie przytrzymujemy środkowym palcem dolną powiekę, co pozwoli nam na zapobieganie mruganiu, kiedy palec wskazujący będziemy zbliżać do dolnej krawędzi soczewki kontaktowej. Kiedy już jej dotkniemy, zsuwamy ją delikatnie na białą część oka i używamy kciuka oraz palca wskazującego, aby ścisnąć ją delikatnie, wyjmując tym samym w prosty sposób z oka. Tak samo postępujemy z soczewką w drugim oku.

Pielęgnacja soczewek kontaktowych

Po wyjęciu soczewki postępujemy różnie, w zależności od tego, jakiego rodzaju soczewek używamy na co dzień. Soczewki jednodniowe, zgodnie z ich nazwą, używane są przez jeden dzień, a następnie należy wyrzucić je do kosza. Soczewki wielokrotnego użytku umieszczamy pojedynczo w zagłębieniu dłoni, skrapiamy lekko płynem czyszcząco-dezynfekującym, a następnie delikatnie pocieramy palcem, aby usunąć z nich zanieczyszczenia i osady nagromadzone w ciągu dnia. Następnie opłukujemy również płynem i umieszczamy je na noc w sterylnym pudełku wypełniając każde zagłębienie na soczewkę tym samym płynem czyszcząco-dezynfekującym. Taka dbałość o soczewki gwarantuje nam zdrowie i bezpieczeństwo dla naszych oczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here