Niezapomniane przeżycia podczas skoków spadochronowych

Skoki spadochronowe przynoszą niezwykłe emocje oraz dają ogromną satysfakcję. Obecnie stają się coraz chętniej wybieranym hobby, które pozwala na przeżycie emocji niedostępnych podczas uprawiania innych dziedzin sportu.

Od czego zacząć przygodę ze skokami?

Barierą, która odsuwa chętnych od spróbowania skoku ze spadochronem jest strach. Jednak od pewnego czasu dostępna jest opcja, która umożliwia wykonanie skoku z towarzyszeniem doświadczonego skoczka. Podczas skoku tandemowego uczestnik przypięty jest do instruktora. Przed odbyciem pierwszego skoku przeprowadzane jest krótkie szkolenie, które wprowadza nową osobę we wszystkie fazy lotu. Kursant dowiaduje się jak ma zachować się podczas skoku oraz w czasie lądowania. Instruktor odpowiedzialny jest za wszystkie czynności wykonywane w czasie lotu. To on otwiera spadochron oraz kieruje lotem. Podczas lądowania pasażer podkurcza nogi, a doświadczony skoczek bezpiecznie sprowadza obie osoby na lądowisko.

Skoki spadochronowe, a bezpieczeństwo

Skoki ze spadochronem są traktowanie jako sport ekstremalny. Jednak wszystkie osoby związane ze skokami dokładają wszelkich starań, aby każdy lot zakończył się sukcesem. Skoczek jest zawsze odpowiednio zabezpieczony i posiada dwa spadochrony. Pierwszym z nich jest spadochron główny. W skokach wykonywanych przez dwie osoby jest to spadochron tandemowy, czyli taki który może unieść większy ciężar. Jeśli na sutek jakiejś awarii spadochron nie otworzy się, to zostaje uruchomiony spadochron zapasowy. Jest to w pełni sprawny i funkcjonalny sprzęt, z którym można bezpiecznie wylądować.

Samodzielny skok ze spadochronem

Niektórzy po pierwszym skoku tandemowym odczuwają chęć przeżycia skoku samodzielnego. Taki krok wymaga już o wiele bardziej specjalistycznego przygotowania. Należy przejść kilkutygodniowy kurs, który zawiera elementy teoretyczne oraz ćwiczenia praktyczne. Pierwsze samodzielne skoki odbywają się zazwyczaj z wysokości około 4000 metrów. Lot przez pierwszą minutę jest swobodnym spadaniem. Podczas tych kilku sekund można doświadczyć jedynych w swoim rodzaju emocji, które na zawsze pozostają w pamięci i wspomnieniach. Po otwarciu spadochronu następuje kilkuminutowe wolne opadanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here