Ogród na tarasie – jakie donice wybrać?

0
778

Wybór donic na taras to niełatwe zadanie. Producenci oferują nam modele o najróżniejszych formach, kolorach, fakturach i cechach dodatkowych. Wiele osób patrzy wyłącznie na aspekt wizualny donic, zapominając o ich funkcjonalności. O czym pamiętać, kupując doniczki na taras?

Najczęściej popełniane błędy

Na początek musimy powiedzieć, że to nie tak, że wygląd wcale się nie liczy. Wręcz przeciwnie – jest bardzo ważny. Dopasowanie donic do charakteru tarasu pozwala stworzyć przytulną, atrakcyjną przestrzeń, w której miło spędza się czas. Urządzając taras, warto dążyć do spójności aranżacyjnej. Nie podejmować decyzji pod wpływem impulsu. Każdy zakup powinien być przemyślany. 

Wygląd to jednak nie wszystko. Zdarza się, że nawet najpiękniejsze donice po jednym sezonie (albo nawet szybciej) tracą swój początkowy blask. Niszczą się, kruszą i wyglądają bardzo nieestetycznie. Po krótkim czasie trzeba je wymieniać, co generuje dodatkowe koszty. Warto pamiętać, że nie wszystkie donice nadają się do trzymania na zewnątrz. Wybór modeli niebezpiecznych odpowiednią powłoką i nieodpornych na działanie warunków atmosferycznych to duży błąd.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na materiał wykonania. Świetnym rozwiązaniem na taras są donice metalowe (najlepiej z aluminium lub z ocynkowanej blachy), które są lekkie i odporne na wilgoć. Doskonale sprawdzają się również tanie i łatwe w czyszczeniu modele plastikowe i gustowne wersje z impregnowanego drewna. 

Bezapelacyjnym liderem są donice technorattanowe. Technorattan to tworzywo sztuczne wykonane ze wzmocnionego włókna polietylenowego lub poliuretanu. Materiał wyglądem przypomina naturalny rattan. Różnicą jest zdecydowanie większa trwałość technorattanu. Tworzywo jest odporne na warunki atmosferyczne, wilgoć i niektóre uszkodzenia mechaniczne. Ponadto prezentuje się bardzo estetycznie i stylowo. 

Przy wyborze donic warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, które nadają im praktyczny charakter. Jedną z nich jest system automatycznego nawadniania. 

Donice samonawadniające – funkcjonalna alternatywa dla klasycznych modeli

Zakup donic samonawadniających to doskonałe rozwiązanie dla zabieganych osób, którym zdarza się zapomnieć o regularnym podlewaniu roślin. Donica wyposażona w intuicyjny system nawadniania umożliwia kompleksową pielęgnację kwiatów bez większego wysiłku. Zastosowana technika sprawia, że roślina pobiera taką ilość wody, jakiej potrzebuje w danym momencie. Dzięki temu ryzyko przelania czy wysuszenia jest znikome, a roślina rośnie pięknie i zdrowo.

Eleganckie donice samonawadniające oferuje sklep Domodeo24.pl. Wnętrza donic wykonano z solidnej blachy ocynkowanej i ocieplono 2-centymetrowym styrodurem. Natomiast zewnętrzne warstwy wykończono eleganckim technorattanem. Propozycją są większe i mniejsze modele w różnych kolorach, a także efektowne ziołowniki na solidnych stelażach. Donice są odporne na deszcz, mróz i promieniowanie UV. Zakup produktów firmy Domodeo24 to inwestycja na lata!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here