Praktyczne meble do Twojego salonu

Posiadając swój salon fryzjerski, możemy w doskonały sposób rozwijać swój biznes. Pasja do tworzenia fryzur i ciągłe doskonalenie swoich umiejętności to świetna sprawa, a umożliwimy to sobie za pomocą wielu przydatnych artykułów. W pierwszej kolejności należy odpowiednio rozmieścić każde stanowisko pracy oraz zaopatrzyć się odpowiednie meble.

Odpowiednia i praktyczna aranżacja salonu

Na początek warto opracować rozmieszczenie wszystkich elementów zgodnie z kilkoma czynnikami. Są to wymogi odnośnie do przepisów BHP, praktyczne miejsce do pracy i wygoda dla klientów. Nawet przy niewielkiej powierzchni jesteśmy w stanie tak wszystko zaplanować, aby praca przebiegała w komfortowym stylu i nic jej nie zakłócało. Są pewne zasady, według których należy urządzić salon fryzjerski, wśród których odnajdziemy obowiązkową obecność wszystkich akcesoriów pod ręką fryzjera na odpowiedniej szafce (najlepiej na kółkach), oraz to, aby fotel fryzjerski stał naprzeciwko lustra. Warto zadbać również o prawidłowe rozmieszczenie oświetlenia. Możemy postarać się o to, aby źródło światła znajdowało się tuż nad fotelem fryzjerskim, co umożliwi dokładne oświetlenie fryzury podczas pracy.

Higiena stanowiska pracy i dodatkowe elementy wystroju

Posiadając swój własny lokal przeznaczony na rozwój biznesu w branży fryzjerskiej, należy już na początku rozplanować budżet i rozmieszczenie mebli i akcesoriów. Może nam w tym pomóc architekt bądź osoba zawodowo zajmująca się aranżacją wnętrz. Urządzając salon na własną rękę, warto pomyśleć o dodatkowych meblach, które podkreślą klimat salonu oraz zapewnią komfort klientom. Może być to dodatkowy podnóżek w fotelu fryzjerskim oraz wygodna myjka z masażem. Wybierając fotel fryzjerski, również musimy kierować się wygodą klienta – powinien mieć on wygodne obicie i może mieć wyżej wspomniane udogodnienia. Komfortowa kanapa, obrazy i lustra na ścianie oraz katalogi fryzur dopełnią wnętrze salonu.

Minimalizm i praktyczne akcesoria

Szafki, na których fryzjer będzie przechowywać szczotki, grzebienie czy suszarkę do włosów powinny być zgrabne i przemieszczać się na kółkach. Dzięki temu praca przebiegać będzie komfortowo, a mobilność szafki pozwoli na przemieszczenie jej w dowolne miejsce. Urządzając salon fryzjerski, warto wyzbyć się zbędnych dodatków i tak zwanych „kurzołapów” – wnętrze powinno być czyste, świeże i zachęcające do skorzystania z usług fryzjerskich już od samego progu.

Fotele fryzjerskie dostępne są w ofercie beautysystem.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here