Wanna w małej łazience

Wiele osób dysponujących łazienkami o niewielkiej powierzchni decyduje się na montaż kabiny prysznicowej. Rezygnują tym samym z wyboru wanny, która jednak stwarza zdecydowanie bardziej komfortowe warunki. Tymczasem o wiele lepszym rozwiązaniem wydaje się wybór wanny kompaktowej, której kształt oraz rozmiary dopasowane będą do standardów panujących w danej łazience. Chętnie wybieranym rozwiązaniem jest zakup wanny narożnej, którą – jak sama nazwa wskazuje – możesz ustawić w rogu pomieszczenia, ale także we wnękach i innych nieregularnych miejscach. Poniżej prezentujemy także inne rozwiązania dedykowane dla właścicieli niewielkich łazienek. 

Wanna dopasowana do pomieszczenia 

Wanny oferowane w sklepach tworzą rozbudowaną gamę produktów, różniących się między innymi rozmiarem, kształtem i konstrukcją. Najpopularniejszym wyborem pozostają od lat wanny prostokątne z lekko zaokrąglonymi rogami. W przypadku łazienki o niedużej powierzchni, warto wybierać wanny stosunkowo krótkie – długie na 100-140 cm. Szerokość również jest wymiarem, na którym możesz zaoszczędzić wolnej przestrzeni. Najmniejsze dostępne wanny prostokątne mają zaledwie 60-70  cm szerokości. W podobnych rozmiarach występują wanny owalne, które również możesz wybrać do swojej łazienki. W porównaniu do prostokątnych odpowiedników mogą nastręczać nieco więcej problemów w trakcie dosuwania do ściany 

Wanny narożne to wybór doskonały w przypadku niedużej łazienki. Znajdziesz modele wykonane na planie trójkąta, kwadratu, prostokąta, pięciokąta oraz sześciokąta. Ponadto dostępne wanny narożne można podzielić na modele symetryczne i asymetryczne. Z takimi produktami zapoznasz się w ofercie polskiego dystrybutora rozwiązań dla łazienek: https://elazienki.pl/k/wanny/narozne/

Materiał wbrew pozorom ma wpływ na przydatność danej wanny oraz jej przeznaczenie. Do wyboru są przede wszystkim wanny stalowe i akrylowe, a także modele wykonane z tworzyw, pokryte warstwą akrylu. Można śmiało stwierdzić, że niemal 90% wszystkich wanien znajdujących się w ofercie sklepów to produkty wykonane właśnie z blachy lub akrylu. W przypadku małych łazienek polecamy ograniczyć wybór do wyłącznie wanien wykonanych lub pokrytych tworzywami ułatwiającymi czyszczenie. 

Dodatki do niedużych wanien 

Wybierając wannę narożną warto zaopatrzyć się w dedykowany system osłonowy – na przykład w formie parawanu. Rozwiązania takie pozwalają na stworzenie całkowicie prywatnej i komfortowej przestrzeni. Szczególnie dobrym pomysłem będzie wybór osłony w formie tkaniny zamontowanej na prętach lub listwach prowadzących. Odradzamy zabudowywanie wanny narożnej, które może się okazać zadaniem trudnym do wykonania. 

Nieodłącznym elementem każdej wanny jest bateria, która w przypadku niewielkich łazienek również powinna odznaczać się niewielkimi rozmiarami. Najlepszym wyborem będzie bateria podtynkowa, której niewielkie rozmiary idealnie wpasują się w Twoje wymogi. Niestety, ale nie w każdej łazience można zamontować baterie podtynkowe, których obecność uwzględnia się już na etapie planowania projektu lub remontu. 

Jeśli nie ma możliwości zamontowania baterii podtynkowej, wówczas najlepiej jest zdać się na wybór kompaktowych modeli natynkowych, których niewielkie rozmiary nie będą zabierać cennych centymetrów przestrzeni. Dobrze sprawdzają się baterie z krótkimi wylewkami, wbudowanymi w całość korpusu. Polecamy Także sięgać po modele posiadające dyszę odpowiedzialną za uruchamianie upływu wody. Jest to najwygodniejszy sposób sterowania, zajmujący mniej miejsca niż w przypadku baterii z dwoma osobnymi kurkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here