Zakup i ładowanie akumulatora – wszystko, co powinieneś wiedzieć

0
943

Na rynku dostępne są różne rodzaje akumulatorów, różniących się między sobą np. sposobem uzupełniania elektrolitów. Ponieważ akumulator jest swego rodzaju drugim sercem samochodu, należy dbać o jego stan. Sprawny akumulator jest warunkiem tego, żeby auto w ogóle dało się uruchomić. Dlatego, warto mieć podstawową wiedzę na temat akumulatorów i dbać o to, żeby ten znajdujący się w naszym samochodzie mógł nam służyć przez jak najdłuższy czas.

Ładowanie akumulatora

Kiedy kupimy nowy akumulator, na przykład ze strony https://www.ucando.pl/k/akumulatory/U1301, konieczne będzie jego doładowanie. Nowe akumulatory są bowiem zazwyczaj naładowane w około 80%. Jeżeli zamontujemy nie do końca naładowany akumulator, obniżymy jego żywotność. Co ważne, podczas pierwszego ładowania, nie powinniśmy decydować się na tzw. szybkie ładowanie. Jeżeli w toku użytkowania nasz akumulator ulegnie rozładowaniu, np. zimą, kiedy niskie temperatury będą sprzyjać dostarczaniu do akumulatora niewystarczającej ilości prądu przez alternator, należy jak najszybciej go naładować. Pozostawienie akumulatora w stanie całkowitego rozładowania, będzie na niego negatywnie oddziaływać.

Wymiana akumulatora

Należy również wiedzieć, kiedy trzeba wyjąć stary akumulator i zastąpić go nowym. Głównymi oznakami tego, że akumulator będzie wymagał wymiany, są: zmniejszenie lub całkowity zanik napięcia, a także zmiany w wyglądzie obudowy akumulatora. Jeżeli zajdzie konieczność wymiany akumulatora, możemy samodzielnie znaleźć nowy element. Dobrym pomysłem będzie zakup przez internet. Jedną ze stron godnych polecenia jest Ucando.pl. W sklepie znajdziemy szeroki wybór dobrej jakości akumulatorów.

Wybierając akumulator, warto postawić na produkt sprawdzonej marki. Dzięki temu zwiększymy szansę na to, że nasz zakup będzie udany i pozwoli nam na bezpieczną i bezawaryjną jazdę. Oprócz zwrócenia uwagi na markę, należy również wybrać produkt, który będzie miał taki sam sposób montażu jak nasz poprzedni akumulator. Istotne są również jego wymiary – nawet kilka centymetrów różnicy w wysokości, szerokości lub długości będzie mogło skutkować uniemożliwieniem montażu. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaki akumulator wybrać, poszukajmy instrukcji naszego samochodu. Producent powinien umieścić w niej najważniejsze informacje dotyczące tego, jakiego rodzaju akumulatory będą kompatybilne z naszym samochodem. Warto uwzględnić informacje podane przez producenta, ponieważ pozwolą nam one wybrać akumulator, na którym będziemy mogli polegać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here