Polecamy książki parentingowe – oto nasz TOP 3

Nie każdy jest przekonany do książek parentingowych i ich wartości. Są jednak książki i poradniki poświęcone wychowaniu, które warto znać. Przygotowaliśmy trzy propozycje, które polecamy Wam na początku niezwykłej przygody jaką jest rodzicielstwo.

Książki parentingowe, czyli o wychowaniu dzieci, poszerzają wiedzę o metodach wychowawczych, ale też przedstawiają punkt widzenia dziecka na różne kwestie. Dostarczają też cennych przykładów i można dowiedzieć się z nich, jakich błędów warto unikać i rozwiązać problemy wychowawcze. Oto 3 nasze propozycje.

„Rodzicielstwo przez zabawę” – Cohen Lawrence

Dzięki tej książce można dużo lepiej poznać i nauczyć się rozumieć świat dziecka oraz jego zamiłowanie do zabawy. Według autorki to sposób spędzania czasu, ale i okazja, aby budować relacje z dzieckiem, uczyć go, jak ważna jest bliskość.

Zabawa ma duży wpływ na dziecko i rodzica, na ich porozumienie i kontakt. Dzięki niej maluch i rodzic się rozluźniają, odstresowują, miło spędzają czas. Dowiesz się, jak wykorzystać szansę na porozumienie, zbudowanie bliskiej relacji i zdobycie zaufania.

„Tata kontra dziecko. Przewodnik po meandrach rodzicielstwa” – Doug Moe

Wiele kobiet w ciąży lub tuż po porodzie sięga po pióro, aby spisać swoje doświadczenia. Na rynku jest wiele poradników napisanych przez matki, a co z ojcami, którzy również opiekują się maluchami? Zabawny, napisany z dystansem i rozsądkiem, ale nie bez emocji, przewodnik po ojcostwie to świetna lektura nie tylko dla panów.

Opierając się na swoich doświadczeniach, Doug Moe przygotował instrukcję obsługi dziecka – od okresu ciąży, przez poród, po lata szkolne i życie z nastolatkiem. Znajdziecie tu odpowiedzi na ważne pytania, które mają wszyscy przyszli rodzice.

Wielu rodziców ma podobne dylematy dotyczące życia codziennego z dzieckiem – czy zabrać niemowlę do baru, gdzie je przewinąć w razie konieczności, jak sobie poradzić z nagłą histerią? Jak mówić o dziecku, jeśli wiemy, że ktoś nie chce o tym słuchać? Czy przyjaźń z innymi rodzicami to konieczność? Doug Moe podaje praktyczne porady w oryginalny sposób, z poczuciem humoru, co jest ogromną zaletą książki.

„Dziecko z bliska” – Agnieszka Stein

„Dziecko z bliska” to bardzo cenna książka, gdyż Sten nie podaje nam gotowych odpowiedzi, lecz podpowiada, jaki patrzeć na dziecko i starać się rozumieć jego potrzeby, etapy rozwoju i zachowanie. Napisana przystępnym językiem przybliża temat rodzicielstwa, budowania relacji i bliskości z maluchem. Po lekturze łatwiej spojrzeć na świat z perspektywy dziecka, rozumieć jego potrzeby i odpowiadać na nie.

___

Artykuł powstał we współpracy z księgarnią internetową GWFoksal. Na jej stronie znajdziecie szeroki wybór książek parentingowych oraz poradników dla rodziców. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here