Prezenty urodzinowe dla dzieci

Urodziny to dobra okazja, by przyjemnie spędzić czas w gronie rodziny i znajomych. Aby urozmaicić dzieciom ten dzień, warto pomyśleć o zorganizowaniu imprezy z atrakcjami. Niezbędnym elementem są również prezenty. Jakie prezenty na urodziny dla dzieci będą odpowiednim wyborem?

Certyfikaty – które zabawki są bezpieczne?

Niezależnie od wieku dziecka, należy zwracać uwagę na to, gdzie zostały wyprodukowane zabawki i czy są bezpieczne. Niestety, stosowane przy produkcji farby, kleje czy mieszanki tworzyw sztucznych mogą wywoływać alergie i uczulenia. Niektóre z wykorzystywanych przy produkcji substancji mogą być szkodliwe dla zdrowia. U młodszych dzieci ryzyko jest większe – często wkładają zabawki do buzi, a ich organizm jest bardziej podatny na działanie substancji drażniących.

Wybierając zabawki powinniśmy zwracać uwagę na kilka podstawowych elementów. Przede wszystkim, na opakowaniu powinien być jasno określony producent zabawki, wraz z danym adresowymi i logiem. W przypadku gdy produkt został sprowadzony spoza Unii Europejskiej, na opakowaniu powinny znajdować się również dane importera.

Na produkcie powinny znajdować się dane umożliwiające jej identyfikację – numer seryjny, numer partii, typ lup model. W dołączonej instrukcji znajdziemy informacje o zasadach bezpiecznego użytkowania i ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa.

Prezenty na urodziny dla dzieci – najpopularniejsze oznaczenia

Każda zabawka trafiająca na rynek europejski musi mieć znak CE (Conformité Européenne). Jest to potwierdzenie, że dany produkt spełnia wszystkie kryteria bezpieczeństwa obowiązujące na terenie Unii Europejskiej.

Odpowiednikiem tego znaku na rynku chińskim jest CCC. Chińskie Centrum Jakości Certyfikacji weryfikuje, czy zabawki spełniają krajowe normy bezpieczeństwa.

Najpopularniejszym polskim oznaczeniem jest Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka oraz Certyfikat Państwowego Zakładu Higieny – szukaj go na opakowaniach.

Urodziny – kup dla dzieci coś kreatywnego

Kwestie bezpieczeństwa to podstawa, ale zwróć również uwagę, jakie umiejętności może rozwijać wybrana przez Ciebie zabawka. Wyobraźnia, mała i duża motoryka, analityczne myślenie czy pamięć to tylko kilka przykładów. Organizując Urodziny dla dzieci mamy szeroki wachlarz możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here